Ako sa dostať na tábor pre mladých “Experience”

Tento rok je opať tábor pre mladých a tentokrát v Oščadnici, takže dostať sa tam bude už prvý krok ak chceš prísť a zažiť skvelý čas. Tábor Experience – je to adrenalínová bomba, nový ľudia, prostredie, nové veci, teda skúsenosť s Bohom, áno dá sa zakúsiť, a myslíme tým tiež skúsenosť s Duchom Svätým a o tom ako žiť s ním každý deň.

Tábor bude pozostávať okrem modlitieb,filmu,voľných chvíľ, svedectiev, tiež z dynamík v lese, kde spoločne zdoláme rôzne úlohy.
Budeš tu potrebovať nie oblek a nalakované poltopánky, načačkanú kravatu, ale poriadne oblečenie do lesa. Neboj bývať budeme v penzione RAMi v Oščadnici (hľadaj na nete ).
Okrem toho nezabudni na Bibliu a nejaký zdrap papiera (pozn. zošit) na robenie si poznámok. Cestu do Oščadnice a ako to tam nájsť, si pozri nižšie.

A ako sa tam vôbec dostať, najpr čekni Žilinu a potom sleduj cestu do Oščadnice, do penziónu Rami pre tých, ktorí pôjdu autom:

2. obrázok zobrazuje napojenie sa na Oščadnicu z hlavného ťahu zo Žiliny smerom na Čadcu.
1. obrázok ukazuje trasu v Oščadnici do penziónu Rami.
– po vstupe do Oščadnice stále po hlavnej ceste cca. 2,5 km, až na námestie Martina Bernáta (centrum dediny)
– vojsť do centra, odbočiť doľava na most (ako mapa zobrazuje ) a z mosta pokračovať doprava cca. 300 po bočnej ceste
– v bode, kde treba opäť odbočiť doľava k penziónu Rami je na tento penzión smerovka. Potom už len pokračovať po ceste až pre penzión.
3. obrázok ukazuje trasu zo Žiliny do Oščadnice

Pre tých, ktorí pôjdu spojom:
Odporúčam trasu:
Žilina – Čadca (železničná/autobusová stanica): vlak alebo autobus
Čadca (autobusová stanica) – Oščadnica (námestie): autobus
V Oščadnici treba vystúpiť na zastávke Oščadnica námestie, vojsť do centra a pokračovať v návode uvedenom vyššie v bode 2.

Kto sa stratí neváhaj použiť mobil, vysielačku, alebo si zober so sebou rádiostanicu a Roman ťa naučí morzeovku.