Túžim tráviť čo najviac času so svojimi priateľmi v komunite

Výlet do camparma bol pre mňa jedným z najväčších zážitkov v mojom živote. Preto sa chcem úprimne poďakovať Vladkovi i všetkým, vďaka ktorým som tam mohla ísť i tým, s ktorými som tam mohla byť 🙂 Je jasné, že obrovským zážitkom pre nás všetkých i pre mňa, bola prítomnosť o. Ricarda. Veľmi som túžila ho spoznať. Pán je vo svojich prísľuboch verný a i mne dal prísľub, že mi splní všetky moje priania. A ako vždy On ide ešte ďalej a ja som mohla s o. Ricardom sedieť za jedným stolom a večerať.

Pre mňa je to veľká česť spoznať muža, ktorý mal otvorené srdce na hlas Pánov a nebál sa vo svojom živote urobiť kroky viery. Spoznať muža, vďaka ktorému ja môžem byť Jánom Krstiteľom, môj život môže mať novú perspektívu. Muža vďaka ktorému Boh mohol založiť komunitu práve PRE MŇA! Veľmi sa ma tiež dotkla modlitba na vrchu Passubio, kde sme určite všetci zakúsili Pánovu prítomnosť. Návšteva Sergejových priateľov bol nádherná a to nie len z dôvodu, že som sa dobre najedla :-D.

Myslím si, že viacerí z nás zakúsili, že takto milo a štedro sa k nám nesprávajú ani na návšteve u našich príbuzných. Hoci to boli pre nás neznámi ľudia, správali sa ku nám akoby sme boli súčasťou ich rodiny, čo v konečnom dôsledku vlastne aj sme a oni nám to dali jasne pocítiť. Veľmi sa mi páčilo, že bola kopa času na rozprávanie sa. Že sme sa naozaj (ale NAOZAJ) mohli medzi sebou ešte viac spoznať a pozdieľať sa. Odkedy poznám komunitu bol to pre mňa prvýkrát taký čas, kedy sme sa mohli medzi sebou rozprávať bez časového obmedzenia. Keďže som od všetkých veľmi ďaleko a nemôžeme sa bežne stretávať, veľmi si tieto chvíle vážim. Obzvlášť cesta domov, 8 hodín v aute, kedy nikto z nás nespal, len aby sme si toho stihli povedať čo najviac 🙂 ,(a predsa sa nám tento čas zdal prikrátky) bola pre mňa veľmi obohacujúca. Uvedomila som si (ešte viac ako som si to uvedomovala doteraz, takže NAOZAJ veľmi 🙂 ) ako veľmi túžim tráviť čo najviac času so svojimi priateľmi v komunite. (takže mám dve možnosti- vychovať si tu Jánov Krstiteľov alebo sa presťahovať viac na západ 😀 ).

PS: Ešte sa mi veľmi páčil rozhovor s Viktorom a Sergejom. Týmto Sergeja srdečne pozdravujem a ďakujem mu za interwium 😀