Tábor ESTER

sa uskutočnil v oáze Sklené od 15 do 18 augusta, pre deti vo veku 8 – 11 rokov. Všetko to dobrodružstvo začalo sv. omšou, na ktorej sa zúčastnili aj rodičia nedočkavých a zvedavých 53 detí. O deti sa perfektne postaral zohratý tím: Betka, Maťa, Lucia, Peter a Mária, Miško, Paľo, Hanka a Zuzka. Nechýbalo ani skvelé jedlo našej Petry, Helenky, Marty a Alžbety.
Celý tématický program bol o biblickej postave Ester, ktorá bola vyvolená kráľom, vedela tvoriť priateľstvá, ale nepovšimnutým neostal ani Mardochej – muž modlitby a víťazstvo, ktoré získali spoločne pre seba a celý Izraelský národ. A to všetko iba vďaka vernosti svojmu jedinému Bohu.


Bol to nádherný čas spoločných zábav, súťaženia, prekonávania strachu a stávania sa hrdinami v Ježišovi ako Ester. Nik neostal sám, ale každé dieťa mohlo zakúsiť ako sa s Ježišom a priateľmi prekonávajú rôzne prekážky a situácie. Neustále sme sa povzbudzovali heslom:“S Ježišom som hrdina!“A skutočne, Ježiš medzi nami zažiaril ako super-hviezda a dodával nám odvahu hodiť sa s dôverou do nových dobrodružstiev.
Aj ty túžiš mať takúto skúsenosť? Príď medzi nás.
Betka

viac fotiek čoskoro na facebooku kjk magazín