Silvester 2009 v Sklenom, oáze pokoja, radosti a Božej prítomnosti

Silvester je zakončením uplynulého roku a začatím toho nového. Pre mnohých to znamená párty celú noc, veľa alkoholu a ráno sa prebudiť nevedno kde.J Ja som si v tomto roku zvolil inú alternatívu.

Tento Silvester som sa ja a moji dvaja kamaráti rozhodli stráviť v Oáze Sklené s komunitou Ján Krstiteľ. Stretnutie začínalo 30.12.2009 v stredu a prišli sme takmer načas, meškali sme iba 5 hodín;) Rýchlo sme sa ale zapojili do programu a moju pozornosť zaujala najmä relácia Lampa, ktorá bola špeciál Sklené edition. Témou bolo chodenie chalanov s dievčatami. Dozvedeli sme sa, kde sa nachádzajú hranice chodenia, kedy dievča chytiť za ruku a aký je ideálny čas na chodenie po ktorom nasleduje životný záväzok. Na tieto, ale aj iné otázky, nám ponúkli svoje názory dva manželské páry Ducháčkoví, Kamenároví a dvaja mladí ľudia, ktorí sú ešte slobodní, ale už s niekým chodia. Relácia bola zaujímavá a verím, že pre mnohých bola aj povzbudením.

Na druhý deň sme mali možnosť hľadať „stratené poklady“ poschovávané v Sklenom a pripravovať sa na večernú silvestrovskú zábavu. Lákadlom pre divákov bola relácia Partička, ktorú možno poznáte z televízie Markíza. Ako prví herci sa nám predstavili skúsení a ostrieľaní Palino, Vladko, Martina a Peťo D.. Pri ich vystúpení som sa poriadne pobavil a od smiechu mi neraz aj slza vyhŕkla. Na javisku sa nám však predstavilo viacero hereckých skupín, ktoré predviedli úžasné výkony a pobavili všetkých v miestnosti. V dobrej nálade sme zjedli pochúťky na nádherne pripravenom silvestrovskom stole. Starý rok sme ukončili chválami a do nového sa nechali povzbudiť Božím slovom. Na Nový rok sme si hneď v prvých minútach popriali všetko dobré a začala sa diskotéka, kde bol hlavným lákadlom DJ Malý buben, ktorý hral výborne a viac krát zahral „aj tú moju“, takže som sa dobre vybláznil.

V prvý deň roku 2010 sme mali novoročnú omšu, po nej poriadnu dávku kuraťa, aby sme na ceste neumreli hladom, a vydali sa do svojich domovov. Tieto tri dni boli pre mňa nádherne stráveným časom s Bohom a skvelými ľuďmi. Tomáš Horváth

30.decembra sa nieslo v znamení radostného očakávania. Silvester v Sklenom, pre daktorých z nás takmer tradícia, či skôr životná nevyhnutnosť :), pre iných lákajúca neznáma. Napriek tomu, že sme sa tento rok stretli tí skalní, pre niektorých bol Silvester slávený v Komunite prvým.
Už cestou nadšenci tešiaci sa na túto udalosť celý predchádzajúci rok nainfikovali tých menej “tešivých”, znepokojených pracovnými či študijnými povinnosťami,
a tak sa znova potvrdilo, že radosť Jána Krstiteľa je nákazlivá.

Stretnutie mladých sme odštartovali ako inak modlitbou chvál, kde Pán uistil aj tých posledných “neveriacich Tomášov”, že tento čas ( a nielen ten, ale i celý nasledujúci rok ) bude požehnaný. A tak aj bolo. Ešte v ten deň sme sa dotkli tém vzťahov, a tak sme boli znova konfrontovaní s konkrétnosťou našej viery a aktuálnosťou nášho Boha 🙂 Pod lampou. Vo svetle.
Druhý deň sme sa nasmiali dopopuku, na sebe navzájom a odhalili sme niektoré skryté herecké talenty 🙂
Jednotní, radostní a vytancovaní sme privítali nový rok požehnania. Škoda len , že to prebehlo tak rýchlo.
Domov sme však odchádzali povzbudení, odpočinutí a odvážni! Veď sa dobre kráča, ak máte za sebou Ježiša a priateľov! Miška Hanusová