Silvester bol revolučný

Je večer, za oknom padá sneh a ja sa práve vraciam myšlienkami do Skleného. Musím povedať, že tento Silvester bol revolučný. Z viacerých dôvodov:

  • Nebol iba o zábave, ale aj o niečom serióznom.
  • Mal obzvlášť vydarenú tému Silvestrovského večera.

K tej prvej revolučnej časti. Téma vzťahy je dosť obsiažna. Dokonca aj pre reláciu formátu LAMPA, ktorou nás previedol moderátor Štefan Hríbvkapustnici. Hlavne pre nás mladých. Často mám tendenciu myslieť si, že už som v tejto problematike trošku zbehlejší. Ale práve tento Silvester som úplne od základu zmenil svoj pohľad na chodenie (tu je vhodné povedať, že s pohľadom na čistotu som, vďaka Ježišovi, nikdy nemal seriózny problém). A možno práve preto som mal pocit, že to hlavné mi je jasné. Ale svedectvo dvoch manželských párov a dvoch jednotlivcov, ktorých vzťahy sú na úrovni chodenia, ale už je to – ľudovo povedané –vážne (všetci sú členmi našej komunity), mi naozaj dosť veľa povedali. K tým jednotlivcom, ich polovičky sa nemohli dostaviť (touto cestou pozdravujem bratislavských bankárov :D) Reč bola o perspektíve chodenia, o už vyššie spomínanej čistote atď. Posolstvo, ktoré som vnímal je, že skúsenosť živého Krista by sa mala odrážať aj v našom chodení. Práve to je oblasť, kde aj u mňa a určite u veľa mladých ľudí často chýba.

Druhou revolučnou časťou bol večerný program na tému PARTIČKA. Na téme bolo najkrajšie to, že až do poslednej sekundy na ,,javisku“ nemal nikto predsatvu, že čo ide vlastne hrať. Je jasné, že to prinieslo fúru zábavných situácií. Schopnosť prispôsobiť sa (niekedy aj nepríjemnej situácií, akou bol pre mňa sólo spev) je v stabilnom vzťahu určite nevyhnutnou. Touto cestou pozdravujem všetkých ,,silvestrantov“ v Sklenom a teším sa o rok na ďalšiu revolúciu!

Viktor Hirschner

Silvester 2009 v Sklenom bol pre mňa premiérou. Hlavnou témou silvestrovského stretka bolo chodenie a vzťahy, čo veľmi oslovilo a nielen mňa. Mali sme možnosť vypočuť si niekoľko svedectiev o „správnom“ chodení. Som takisto rada aj zo stretnutia s oboma manželskými pármi, ktorých spoločný život je svedectvom Božej lásky. Mladý človek častokrát nevie akou formou a akým smerom by sa mal jeho partnerský vzťah uberať, no po silvestrovskom stretnutí som presvedčená, že stredom každého vzťahu by mal byť živý Ježiš, ktorý udáva ten správny smer a ktorý nás vždy pozýva objavovať novú krajinu. Janka Silná