Nádherný od Kari Jobe

35Hudobný playlist počas animácie na dni Koinonie, alebo počas inej služby, občas oživíme cover verziou skladby nejakého amerického interpreta. Počas minulej nedele v Martine to bola pieseň od Kari Jobe, ktorá sa v origináli volá Joyfully.

Kari Jobe vyrastala v malej Texaskej cirkvi v rodine pastora. Dnes pôsobí v asi 15 tisícovej cirkvi v Southlake v Texase. V hudobnej službe je zapojená od svojich troch rokov. Predtým spievala v projekte s názvom Gateway worship.

10. februára 2009 jej vyšiel prvý sólový album, z ktorého pochádza aj skladba Joyfully. Celá Karina tvorba je tak trochu “slow down,” teda veľmi pokojná a jemná, v stredne pomalom tempe.

Skladby sú viac menej jednoduché, založené na kráse jej zamatovej farby hlasu. Zo súdku pomalých anglických worship songov má konkrétne Joyfully navrch hlavne vďaka typickej južanskej sviežosti a jednoduchosti.

Joyfully v slovenskom preklade tak trochu stráca svoje čaro. Napriek tomu z času načas slovenská cover verzia Joyfully zazneje. Joyfully si môžte vypočuť na Myspace profile Kari Jobe, kde je v playliste zaradená na druhom mieste.

Voľný preklad Joyfully

Ty nesieš ma stále nad vodou
V tieni schováš ma, sám prikryješ ma
Môj Pastier, vždy chyť ma za ruku
Tvoj hlas je ako liek
V tvojom mene spása je

R: Nádherný, pozdvihnem hlas, Úžasný
Nebo hlása: Si mocný, vzdám chválu ti Pán,
Tvoj majestát očarí ma vždy a zas
Meníš moje srdce sám, Nádherný.

Nočného tieňa sa nezľaknem
Tvoj pokoj ma obklopí, tvoja blízkosť pohltí.
Si dobrý, vždy sa presvedčím
Tvoja veľká milosť dnes nech ma zaplaví

mailgooglecomBridge: Ja ti chcem, dnes spievať, ja ti chcem ďakovať, ja ti chcem
Povedať: Nádherný

Súvisiace odkazy:
http://www.myspace.com/karijobemusic – Skladba Joyfully na MySpace