.. Na orlích krídlach… v Sklenom s mladými!

Októbrové stretko mladých sa nieslo v znamení Orlích krídel.

Tak ako sa orol vrhá na korisť, aj my sme sa vrhli do týchto dní s veľkým  očakávaním a s radosťou, mať vás tu všetkých 36 mladých orlov, ktorí sa chcú naučiť lietať.

Prvá lekcia bola: Zaplniť prázdne miesta v našich žalúdkoch tou naj! pizzou s priateľmi.

Druhá lekcia: Musíš byť rýchly a v strehu, ak chceš mať aj kus z výbornej  orieškovej čokolády- hahaha (kto to môže pochopiť, nech pochopí)

Tieto lekcie ste zvládli na jedničku.

Sobotný deň začal modlitbou CRNCelým telom, Radostne, Nahlas, kde (verím, že mi dáte všetci za pravdu) nikto nespal. Ba práve naopak, kto sa ešte počas raňajok neprebral, tak teraz to určite urobil. Lebo „Tí čo dúfajú v Pána dostávajú novú silu, získavajú krídla ako orly, utekať budú a neustanú, putovať budú a neomdlejú.“ Iz 40,31


Čo sú pre mňa orlie krídla? Počas tohto dňa sme to spolu odhalili.

Modlitba a spoločenstvo teda môj vzťah s Ježišom, môj vzťah s bratmi a sestrami sú moje dve krídla v každodennom živote, ktoré mi umožňujú lietať. Dávajú mi novú silu, objavujem s nimi nové horizonty, napĺňam svoje sny a žijem zmysluplne a odvážne.

Vyučovania o.Vladka a Martiny boli potvrdené radostnými svedectvami Ľudky, Mišky, Stáziky, Laciho-Culdo-Cuda a Táni.

Popoludnie sme využili veľmi netradične s naším hosťom Líviou, priateľkou a povolaním psychologičkou, ktorá obohatila náš slovník verbálnymi technikami – ako diplomaticky vyletieť či  obletieť nepríjemnú situáciu veľmi elegantným spôsobom bez toho, žeby sme si chceli zašpiniť pazúriky. Naučiť sa vyjadriť to, z čoho sa normálne nevieš „vykecať“. Jedinečný zážitok však?

Záver dňa? Čo iné ako skúška lietania. Ako sa Vám letelo?

Na môj vkus skúška dopadla mäkko ( pre koho viac, pre koho menej- Palino =) ), jednoznačne však bola výzvou riskovať, neutekať zo strachu pred nebezpečenstvom a vrhať sa, nie však bezhlavo, ale s dvomi krídlami do nových dní.  Šťastné lietanie. Bolo to s Vami super orly.

Mám nádej, že život na orlích krídlach bude pre Vás úspešný. Do skorého videnia.

michal a martina

P.S. Koniec sliepkam a lastovičkám, SVET PATRÍ ORLOM!

ostatné fotky čoskoro…