Téma mesiaca: “Ožijete!”

Tak ako na jar v prírode všetko vôkol ožíva, tak aj my túžime po oživení v našom živote, po oživení nášho vnútra. Je to tak?

Už máš dosť života v stereotype, rutine? Strácaš nádej, radosť a pokoj zo života, nadšenie pre nové veci, ktoré pre teba pripravil Pán? Ešte snívaš, alebo len živoríš a cítiš sa ako v hrobe kde sa dusíš obmedzený a nedocenený? Zdá sa ti, že nikto, ba ani situácie, ktoré prežívaš ti neprajú?! Vnímaš, ako by ti vysychali kosti, cítíš úzkosť z budúcnosti, si ustarostený a skľúčený?!

Mám pre teba super správu: (Ez 37,14) – „Vložím do vás svojho Ducha a OŽIJETE!“ Náš Pán je nevyčerpateľný prameň života a nenechal nás ako siroty, opustených, osamelých, izolovaných, v beznádeji. Hovorí, že do nás vloží svojho Ducha, aby sme ožili, aby sme sa tešili z každej maličkosti svojho života, aby sme začali vidieť viac to krásne, než zlé a škaredé vôkol seba, aby sme mali srdce plné vďačnosti.

Bez Ducha Svätého nemôžeš skutočne ožiť a žiť život v hojnosti! Iba on dokáže oživiť tvoje srdce a naplniť ho Božou láskou. A tak začneš volať: „Abba, Ocko!“ a cítiť sa ako milovaný Boží syn a dcéra. (Gal 4,6): Keď ste synmi, poslal nám Boh do sŕdc Ducha svojho Syna a on volá: Abba, Otče! Tak už nie si otrok, ale syn, a keď syn, tak skrze Boha aj dedič.“ Nie viac otrok, posluhovač, na pokraji, nepovšimnutý, ale ako ten, ktorý má obrovskú hodnotu, lebo je spasený Kristom Ježišom. Iba s Duchom Svätým môžeš zakúšať, že si dedič všetkého, čo patrí Ježišovi Kristovi. A to vôbec nie je málo! Iba s ním dokážeš prijímať a mať rád blízkych i vzdialených, sympatických i nesympatických.

Máš smäd po Duchu Svätom? (Zj 22,17): Kto je smädný nech príde, kto chce, nech si zadarmo naberie vody života.“ Je dokonca zadarmo. Nemusíš vôbec nič platiť, aby si ho mal. Nie je to úžasné?! Nemusíš chodiť za kadejakými liečiteľmi, guru, či vešticami.

Ešte stále túžiš, aby Boh vložil do tvojho vnútra svojho Ducha?! Potrebuješ ho?! (Lk 11,13): „Veď vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský Otec Ducha Svätého tým, ktorí ho prosia.“ Neboj sa oň prosiť, volať ho! Veď Duch Svätý je prísľubom od Otca, je darom ktorý si si ničím nezaslúžil. Stačí otvoriť svoje srdce a volať na neho, aby prišiel, pozvať ho do svojho života! Je pre teba, tvoje deti, vzdialených od Ježiša, i pre tých, ktorí ho poznajú a potrebujú osvieženie a oživenie. Je pre teba, lebo si vzácny a záleží mu na tebe. (Sk 2, 38-39): „…dostanete DAR Svätého Ducha. Tento PRÍSĽUB patrí vám a vašim deťom, aj všetkým vzdialeným, ktorých si povolá Pán, náš Boh.“

Neostaň ľahostajný! Pozvi ho!

Zakúsiš veci nové: Radosť a pokoj, ktoré tento svet dať nemôže! Nádej, ktorá nezahanbuje! Ožijú tvoje kosti! Vyjdeš zo svojho hrobu! Začneš žiť nový život ako Boží syn a dcéra! Nemáš čo stratiť, iba získaš!