Téma mesiaca: “Nechaj Ho snívať spolu s Tebou!”

Je to tu! Január 2015. Opäť sa nachádzame na začiatku Nového roka. Niekto si dáva predsavzatia, niekto si ich už radšej ani nedáva, no každý z nás vie, že nový rok so sebou skutočne prinesie aj čosi nové.

V čo dúfaš ty? Nový prírastok do rodiny? Zdravie? Nová práca? Vyšší plat? Svadba? Jednota? Úspech v škole? Obrátenie člena rodiny? … Tak či onak každý  o niečom sníva. A ja mám dnes pre teba jednu vynikajúcu správu! Je tu niekto, kto sníva tvoje sny spolu s tebou! Áno – uhádol si. Je to Ježiš.  Ježiš, s ktorým už roky kráčaš alebo sa len učíš chodiť. Ježiš, ten najlepší priateľ na celom svete. A čo je najúžasnejšie je, že ti chce dať nielen to, o čom snívaš vo svojom srdci, ale oveľa viac. Už si to 100krát počul? A dnes ti to Ježiš hovorí znova a opäť.

Skôr než som začala písať tieto riadky, opýtala som sa Pána, čo ti chce povedať On. A On sa opäť nedal zahanbiť. Tlmočím: ,,A ja ti dám neprestajný spočinok, jasnosťou naplním tvoju dušu a tvoje kosti upevním, budeš ako polievaná záhrada a ako prameň vôd, ktorého vody nesklamú. I postavia v tebe dávne sutiny: zdvihneš základy zašlých pokolení a volať ťa budú murárom trhlín, obnoviteľom ciest k bývaniu.“ Iz 58,11-12

Náš Boh nie je žiaden trochár. Keď dáva, dáva v hojnosti. Keď požehnáva, požehnáva v hojnosti. A keď sníva spolu s tebou, tak sníva spolu s tebou- v HOJNOSTI.

A tak ťa chcem na začiatku tohto nového roka povzbudiť, aby si sníval svoje sny. Aby si vyhlasoval, že všetko je možné tomu, kto verí. Aby si bol prorokom nádeje a videl ďalej ako ostatní. Aby si mal Boží pohľad. Aby si jednoducho nechal snívať Ježiša spolu s tebou.

Si ako polievaná záhrada a ako prameň vôd, ktorého vody nesklamú. Tak… Šťastný Nový Rok 2015!

michal