Tábor D Á V I D

l_c6944866f26b45af836a6f5642be74dcdoplnok – svedectvo

4 dni v Sklenom na tábore Dávid boli pre mňa konkrétnym svedectvom toho, ako sa Pán postará o všetko to, o čo ho vo viere prosíme. Niekoľko týždňov pred táborom sa veľa ľudí modlilo za počasie a za úspešný priebeh tábora. Pán sa o svojich maličkých postaral naozaj s Otcovskou Láskou. Prognóza počasia podľa meteorológov bola zlá, hlásili zimu a dážď, ale chvála Ti Ježiš, dážď prichádzal iba v noci, cez deň bolo pekne, takže sme s deťmi mohli absolvovať všetky dynamiky, ktoré boli pre nich prichystané v lese a na vode a tiež celý program, naplánovaný na 95% vonku v prírode. Žiadna mokrá varianta nebola potrebná!!

Chvála Ježišovi aj za to, že aj napriek tomu, že deň pred nástupom do tábora doľahla choroba na dve animátorky, predsa sa Ježiš, ako Hlavný Organizátor tábora, postaral o kvalitnú náhradu a povolal si skrze pastiera Vladka „generálmajora“ Tomáša a „generálplukovníka“ Palča, ktorí postavili do pozoru pri rannom a večernom bodovaní čistoty izieb ešte aj ponožky, odložené v kúte izby niektorých malých izraelských bojovníkov…:-))

Hneď v utorok záhrada Oázy rozkvitla pestrými farbami vlastnoručne vyrobených izraelských plášťov, ktoré umocňovali príslušnosť ku kmeňu a silu Izraelitov. Nezabudnuteľným zážitkom pre nás dospelákov bola „Bitka o pevnosti“, kde chlapci aj dievčatá preukázali dravosť a bojovnosť a neohrozene pálili do nepriateľa papierové gule.

Celá obec Sklené bola svedkom výpravy malých Izraelitov na čele s kráľom Šaulom, títo s bojovým pokrikom na perách a štítom v ruke, kráčali v ústrety nepriateľským Filištíncom na čele s Goliášom. Pastier Dávid alias malý Janko Václav, za nadšeného skandovania detí, skolil nadúvajúceho sa Goliáša presne mierenou ranou doprostred čela. Zajatých a zviazaných Filištíncov, ktorých bravúrne stvárnili Tomáš, Palčo, Patrik a Jaro( vďaka Vám, bratia!), sme odprevádzali do tábora, pričom bolo počuť hlasné výkriky detí – tie boli tak vtiahnuté do deja, že úplne stotožnené s izraelským vojskom, volali na plné hrdlá „ Je len jeden Boh a to Boh Izraela, ktorý nás vyslobodil z ruky Goliáša! Bolo zážitkom počuť ich výsmešné pokrikovanie na Filištíncov: „Kde sú vaši bohovia, Filištínci, nech vám teraz prídu na pomoc!!“

V duchu táborového hesla: „S Ježišom vždy zvíťazím!“ deti v tábore ako znak zrieknutia sa všetkého zla, roztrhali trojmetrového papierového Goliáša, hlavu Goliáša spálili v ohni a všetci spoločne, slovami táborovej hymny, vyslovili túžbu stať sa tiež takým odvážnym Dávidom, ktorý v mene Ježiša má moc poraziť každé zlo, každého „Goliáša“, ktorý sa v ich živote pred nich postaví. Verím, že Ježiš túto ich túžbu zapísal počas tohto tábora nezmazateľne do ich sŕdc.

Pozdravujem Vás Sklenené tigre, Plamienky, Bojovní Šmolkovia a tiež Špeciálna Jednotka. Teším sa, že som Vás všetkých mohla spoznať a zažívať s Vami nádherný čas.

Veľká vďaka celej ekipe: Stankovi – že si na nás utrhol zo svojho vzácneho času a za báseň na rozlúčku, Lucke – za neprekonateľnú Karpatskú hymnu, aj za jej starostlivý zdravotnícky dohľad, Martinke – za jej ochotu, humor a kreativitu ( téma Dávid a Goliáš v jej podaní bola obrovským zážitkom), Valerovi – za jeho spoluprácu pri každej zábave pre a otcovskú trpezlivosť s deťmi, Noemi – za herecké majstrovstvo a krásne uvarené plášte, Tomášovi – za službu Hlavného hygienika( upratovanie sa stalo pre deti zábavou J) a nadšenie pre všetko adrenalínové, Paľkovi – za chlapčenský vzor drsného Izraelitu s mäkkým srdcom a za 24hod. taxislužbu, Helenke, Katke, Zuzke a Gabike – za dobroty, ktoré nám každý deň predkladali na stôl a samozrejme Patrikovi – za bezchybné ozvučenie a starostlivosť o hudbu …bolo pre mňa radosťou byť súčasťou tímu. V nie poslednom rade patrí vďaka Majke, ktorá sa postarala o technickú realizáciu tábora.

A najväčšia vďaka patrí pastierovi KJK Vladkovi Bereghimu, ktorý poskytol priestory, ľudí, aj prostriedky na realizáciu celého tábora a ktorý mal pre nás otvorené srdce a bol tam s nami!!!

Sklenená Tigrica Jana