STRETNUTIE TAK TROCHU INAK…

alebo piknik koordinátorov 2009

9- piknik 18.7.2009 (81)

Radosť, smiech, guľáš, či chutná špekačka, hudba, jednoducho byť spolu a tešiť sa jeden z druhého…, tak by sa asi dal charakterizovať piknik koordinátorov tohto leta 18. júla, no nie len s koordinátormi, ale s každým, kto mal chuť a našiel si čas.

Všetko začalo už piatok večer pizzou, ako je našim dobrým zvykom. Pizza, pivko a spoločnosť troch rodín, Ducháčkovci, Žurekovci, Jančiovci, boli ideálnym začiatkom pre toto víkendové „tak trochu inak“. Sobotné ráno nás privítalo krásnym slnkom a 80. usmiatymi tvárami všetkých schádzajúcich sa z rozličných častí Slovenska. A tak sa začala „veľká hostina“ vychutnávania si jeden druhého. Pokecať si s tým, s kým zvyčajne nemáš čas, pozdieľať sa o tom, čo a ako, či dozvedieť sa, čo nového. Jednoducho neformálne bytie spolu. Toto všetko bolo sprevádzané výborným guľášom skleňáckej kuchyne a úžasnými dobrôtkami „z každého rožka troška“ poprinášaných darov. Vďaka.

Poobedňajší čas bol organizovaný dvomi šarmantnými moderátorkami, ktoré pripravili štvorlístok súťaží, kde dospelým dali zabrať a deti sa pobavili. Za všetko hovorí foto, posúďte sami.

Pre niektorých deň vrcholil evanjelizáciou v Banskej Belej, zatiaľ čo iní, neodradení zúriacou víchricou, čakali na moment, kedy si opečú svoju špekačku.
Milovníci predĺžených víkendov pokračovali v oslave do neskorej sobotňajšej noci. No toto neumenšilo radosť a entuziazmus zo spoločného slávenia eucharistie a výborného nedeľného obeda.

Myslím, že nepreháňam, ak poviem, že sme si boli navzájom veľkým darom jeden pre druhého. Vďaka, že si- koinonia- vďaka za prijatie brat, sestra.

Martina


1- úvodné foto- piknik 18.7.2009 (6)
7- piknik 18.7.2009 (120)

Oáza Sklené