stretnutie mladých v sklenom

sm-14.jpgTento víkend sa udialo opäť ďalšie zo série stretnutí mladých v Sklenom. Celá akcia bola v trvaní od piatku do nedele, pričom v nedeľu boli už samotné Turíce v Martine. Do Skleného tentokrát zavítalo okolo 15 mladých ľudí z rôznych miest, k nim sa pridali aj mladí zo Serede, a to Pavol, Tomo, Romčo, Tonislav a Peťulo, ktorí spolu s bratmi a sestrami z koinonie pripravovali pre mladých jednotlivé prekvapenia.

Stretnutie začalo veľmi dobre, a to v piatok obľúbeným jedlom pizzou, ktorú mládežníci schamúľali jedna radosť. Sobotné doobedie prebiehalo veľmi netradične modlitbou :), ktorá bola plná Pánovej milosti, neskôr ju pastier Vladimír doplnil svojou prednáškou.

sm-5.jpgsm-4.jpgsm-7.jpgsm-8.jpg

sm-9.jpgsm-11.jpgsm-12.jpg

sm-3.jpgsm-13.jpg

Všetci mladí sa postupne presunuli do neďalekého lesa, ktorý sa stal dejiskom hry, počas ktorej mladí vytvorili dva tímy stojace v opozícii proti sebe. Vznikli teda dva tímy, tím izraelitov a tím filištíncov. Cieľom hry bolo uchrániť si poklad, a to archu zmluvy, ktorú izraeliti dostali. V tejto hre jasne dominovala aj po vystrediedaní skupina č. 2, ktorú môžete vidieť na fotografii.

sm-1.jpg sm-2.jpgsm-24.jpg

sm-28.jpgsm-29.jpgsm-27.jpg

sm-31.jpgsm-32.jpgsm-35.jpg

sm-36.jpgsm-37.jpg

Popoludní stretnutie mladých nabralo grády, pretože sa z mladých až parilo, ako rozvinuli svoju kreativitu a talent, mali totiž vymyslieť film, znelku. Účastníkov bolo neúrekom, a talent, ktorí sa v nich objavil, bol až nadmieru neočakávateľný. Opäť zostali v tých tímoch, v ktorých boli počas doobedia, a pustili sa do práce. Výtvory, ktoré urobili, boli dva, jedna skupina v štýle reportáže a druhá v štýle pantomímy, obidva príspevky boli plné humoru, ale aj takého osvieženia, ktoré bolo ústrednou myšlienkou filmov. Keď sa filmy dotočili, nastala tá náročnejšia časť, a to urobiť, nastrihať a vytvoriť z materiálu skutočný filmový trhák – do čoho sa pustili Tomčo a Peťulo. Výsledok všetkého snaženia mohli vidieť všetci na Turíciach v Martine.

Videá si pozriete TU

sm-18.jpgsm-20.jpgsm-39.jpg

sm-21.jpgsm-16.jpgsm-23.jpg

Večer stretnutia mladých sa odohrával na dvore v oáze, kde sa grilovalo; niektorí sa pokúšali s tým pomáhať Vladkovi, avšak nie vždy to vyzeralo ako perfektné výtvory Vladka “čierny špekáčik”. Jedla a zábavy večer bolo neúrekom, okrem hry hakies bol nočný futbal, niektorí z mladých si odskúšali aj nočné jazdenie na aute, vraj preto, aby boli naozaj osviežení skleňáckym vzduchom.

A naledujúci deň v nedeľu nastáva veľký presun na koinoniu, Turíce v Martine, kde prichádzajú davy ľudí, aby sa54.jpg stretli s Pánom a taktiež so svojimi priateľmi. Ako každú koinoniu sú už prichystaní hudobníci iba s jedným rozdielom, a to namiesto Miška (malýbubenSmooth Path – viď goelnet.net), ktorý je skvelý bubeník, ho pre tentokrát vystriedal Peťulo. Na Turiciach bola Pánova sláva jasne viditeľná, prišli i niektorí ľudia svedčiť o tom, ako ich vernosť pre Pána je v mnohom odmenená. Po doobedňajšej časti bol obed v pastoračnom centre neďaleko miesta, kde sa celá koinonia odohrávala, a kde následne boli aj Bohoslužby.

sm-42.jpgsm-43.jpgsm-44.jpg

sm-46.jpgsm-47.jpgsm-49.jpg

sm-45.jpg

Ak si mladý, tak neváhaj, a už teraz sa pýtaj, kedy bude ďalšie stretnutie mladých.