Stretko mladých “Vo vlastnej koži” svedectvá

Pre mňa osobne bol najlepší moment stretka úžasná tanečná zábava, ktorú sme rozpútali v sobotu večer. Taktiež sa mi páčili prednášky a hlavne Gabikine svedectvo mi prehovorilo priamo do duše, lebo tiež často počas dňa zabúdam na slovo, ktoré mi Boh hovorí v rannej osobnej modlitbe.
Zo stretka odchádzam povzbudený všetkými svedectvami a predovšetkým s vedomím, že moja identita je v Ježišovi Kristovi a nie v tomto svete klamstva. Svet nám neustále hovorí o tom ako by sme mali vyzerať, čo by sme si mali obliekať, ako by sme mali zapôsobiť, aké masky by sme si každý deň mali navliekať a ako by sme mali žiť pre prítomný okamih bez ohľadu na dôsledky nášho konania… Pán Boh nám dal ale hodnotu a identitu v Ježišovi Kristovi a na toto by sme mali pamäť v každom svojom konaní. Pred Bohom sme všetci nahí ako Adam a Eva v raji. Pred Ním sa nedá pretvarovať a skrývať. Pravá hodnota je v Ježišovi a my viac nepotrebujeme počúvať klamstvá sveta, že nie sme dosť dobrí pre tento svet, keď nekonáme tak ako to od nás svet očakáva. Možno nie sme dobrí pre tento svet, ale o to viac sme krajší v očiach nášho Boha. Každý z nás dostal dar života, aby sa stal darom pre život druhého človeka.
Ty, ktorý čítaš tieto riadky a nebol si nikdy na stretku v Sklenom. Chcel by som ti odkázať, že sa rozhodne oplatí prísť a zažiť živého Ježiša. Áno! Živého! On totiž žije v každom jednom z nás. A aj v tebe! Príď a zažiješ ozajstnú radosť, prijatie, spoznáš nových ľudí a pochopíš, čo to znamená žiť život s Ježišom.

Marek Králik

DSC_4806


Pre mňa bolo tých naj. momentov mnoho. Ťažko vybrať jeden, ale keď už, tak by som vybral asi ten zo záverečnej omše, kedy si náš otec Patrik zaspomínal na čas, kedy začínal slúžiť a sníval o nás mladých…..A nás je tu teraz plná armada. Bohu vďaka ako mocne koná !
Zo stretka si toho odnášam naozaj veľa . Vnímam ho ako taký správny impulz do môjho života, nakopnutie do ťažkych situacií a dennodenných problémov . V srdci mi zostala predovšetkým radosť z toho všetkého a väčšia túžba po Bohu…
Ďalším mladým alebo mojim rovesníkom, by som chcel odkázať, že sa určite oplatí prísť na stretnutie takéhoto typu. Nieje to strata času, práve naopak. Je to cesta ku pravým priateľstvám a spoznaní seba samého- kým som skutočne v Bohu Otcovi. On ma nekonečne miluje napriek mojím chybám…

Maťo Kubík

DSC_4780

Oáza Sklené