Stálo to za to!

Spomínam si, že na zimných olympijských hrách v Nórskom Lillehammeri text znelky slovenských športovcov hovoril: „nezabudne nikto, kto tam bol”. Teda mali tam nezabudnuteľnú skúsenosť. Prečo nezabudnuteľnú? Pretože to stálo za to!!!
S nami to tiež bolo tak.

Myslím, že na drevo- brigádu, ktorú sme zorganizovali u nás v Sklenom poslednú februárovú sobotu, budeme všetci s radosťou spomínať. Viete, ono to nebola len nejaká bezhlavá a namáhavá práca, ale skutočne jedna veľká relaxačná zábava. Či veríte alebo nie, chalani nechceli zastať, ani keď sme zavelili DOSŤ! Bolo fantastické vidieť jedenásť káľačov, ktorí pijú ľadovú kofolu a hľadia na drevo s úsmevom. Boli až tak neuveriteľne plní elánu, že drevo iba tak lietalo. Sme veľmi radi, že pri takomto kuse práce tiež nechýbala osviežujúca guľovačka a občerstvujúce chlebíčky so šunkou, ktoré nám pripravili naše úžasné sestry. Hneď po chlebíčkoch sa strhla akoby 3. svetová vojna. Gule poletovali napravo a naľavo a sem-tam niekto skončil aj v snehu, čiže nechýbali ani snežné súboje.

Na záver, keď chlapci odchádzali, boli sme svedkami ich neúnavného nadšenia, keď sa opýtali: „môžeme prísť pomôcť aj nabudúce?”.
Teraz vieme, že to, čo hovorí žalm 133 „Aké je dobré a milé, keď bratia žijú pospolu” nie sú len slová, lebo my sme to naozaj zažili. Prekvapilo nás, že aj keď to nebol čas modlitby, mali sme obrovskú radosť z toho, že sme boli spolu.

maldi-drevo-feb-2009-091maldi-drevo-feb-2009-087maldi-drevo-feb-2009-079maldi-drevo-feb-2009-081maldi-drevo-feb-2009-096maldi-drevo-feb-2009-075

Patrik