Prvé svedectvo z kurzu Kerygma

religious.jpgPred nedávnom koinonia ján krstiteľ robila v oáze v Sklenom kurz Kerygma, od tej doby pre vyťaženosť sme nemali možnosť nič o ňom počuť, ale práve toto svedectvo premieňa túto skutočnosť, pozrite sa spolu s nami do času kurzu kerygma.

Kristus vstal zmŕtvych!

Zúčastnila som sa kurzu Kerygma v Sklenom. Mala som silnú tážbu svedčiť o Kristovi, ktorý vstúpil do môjho života a zmenil ho. Nevedela som však, ako o ňom hovoriť- evanjelizovať´. Na tomto kurze som dostala konkrétny recept ako na to. Pochopila som, že evanjelizovať neznamená moralizovať a katechizovať, ale jednoducho svedčiť o živom Kristovi. Ovocím kurzu bolo moje osobné rozhodnutie a túžba odovzdať to, čo som ja dostala.

p231c8d99_vlakv.jpg

Neváhala som a hneď na ceste domov som oslovila vo vlaku prvého, ktorý mi prišiel do cesty- sprievodkyňu vlaku. Jej pozitívna reakcia ma povzbudila a zbavila strachu hovoriť o Kristovi každému, koho stretnem.

bg.jpg

Zistila som, že negatívne reakcie si v hlave vytvárame hlavne my sami, a tak sme sami sebe prekážkou v evanjelizácii. K tomu ma povzbudzuje ešte slovo zo Svätého Písma „beda mi, keby som evanjelium nehlásal“ A ja chcem všade okolo seba šíriť, že Ježiš Kristus je živý, chce vstúpiť aj do tvojho života a použiť ťa ako svedka v tomto svete.

Jana