Nová nahrávka od Smooth Path sa volá -0:01

resize-of-dsc_1157hTak konečne to tu je. Niektorí z Vás po ňom tak túžili, bažili a dokonca prehľadali celý Google a nič nemohli nájsť, tak sme sa rozhodli, že ho musíme uverejniť na stránke KJK.sk. Prichádza na svetlo sveta dlho očakávané EP kapely, ktorú môžete nájsť na každej koinonii, V Martine, Bratislave, na každom kurze i akcii ako je Ježiš uzdravuje, dokonca ak ich budete chcieť vidieť aj na živo, okrem daných miest, prídite do Serede, stačí sa opýtať kohokoľvek v meste a určite ich budú poznať, ak by náhodou niekto ich nepoznal, tak kontaktujte “multikoordinátora” miestneho agapita v Seredi, pána Šestáka ten Vám rád zodpovie všetky otázky.

9. apríla 2009 sa na svetlo sveta dostalo nové EP od Smooth Path. EP (extended play – predĺžené počúvanie) je pomenovanie pre CD, alebo vinylový zvukový nosič, ktorý obsahuje viac hudby ako singel (ten obsahuje jednu skladbu a bonusy), ale je zase príliš krátky nato, aby niesol pomenovanie „album“.

EP s názvom -0:01 je stále možné zdarma stiahnuť na ich oficiálnej stránke. Štúdiová nahrávka nemá uspokojivý zvuk, preto vyšla ako neoficiálny pokus a volá sa -0:01, čo sa dá chápať ako sekundu pred začiatkom, alebo o jedno poschodie nižšie.

-0:01 je názov aj prvej titulnej skladby na EP, ktorá je podivnou zmesou industriálneho a psychadelického popu. Šesť skladieb na novom EP je v podstate prierezom dvojročnej tvorby. Posledná skladba Po tebe, alebo track Kedykoľvek sú úplne najstaršími pesničkami a na ich štruktúre to samozrejme počuť.

Ak teda nemáte radi experiment, možno budú pre vás počúvateľnejšie staršie skladby, ak ste vyznávač alternatívy je väčšia pravdepodobnosť, že vás oslovia experimentálne indie rockové pasáže na nahrávke.

Tak či onak sľubovaná nahrávka od Smooth Path je len takým prvým nesmelým nadýchnutím, po ktorom snáď príde ozajstný štúdiový projekt. Hodnotenie EP je teda rozpačité, dobré nápady sa tu striedajú s priemernými zvukovo menej kvalitnými časťami.

folder1Slovenský Preklad titulnej skladby -0:01

Toto nie je pop rock skladba,

Ani U2 „cover“ verzia pesničky

Jednoznačne nepopulárny track

Možno sa to všetko vracia späť

My sme tou jemnou modlitbou pod zemou

Vlastne dosť odporný zvuk

Sme tu, stojíme pred Pánom, už to nie je žiadne tajomstvo, sme tvoji

Súvisiace odkazy:

http://smoothpath.net – oficiálna stránka kapely

http://www.myspace.com/smoothpath – ukážky skladieb na MySpace

http://smoothpath.net/ep.html – sťahujte EP zdarma