Levie srdce

Kurz „Srdce Leva“ – ďalší zo skvelých kurzov komunity, pomocou ktorého Boh opäť zmenil niektoré moje pohľady a postoje. Kráčam vo viere už 15 rokov a priznávam, že som Ježiša doteraz vnímala iba z jedného uhla pohľadu. Pohľad na Ježiša, ktorý sa za mňa obetoval, pokorne a poslušne ako baránok zomrel za mňa na kríži som už poznala a žila, ale druhý pohľad, ktorý sa týka jeho zmŕtvychvstania som vo svojom živote až tak nevnímala, hoci som dobre vedela, že bez toho by to všetko bolo zbytočné a že práve to bol ten najdôležitejší dôkaz Ježišovho božstva a víťazstva.

Práve tu na kurze mi bolo často pripomínané, aké dôležité je vnímať Ježiša práve ako Zmŕtvychvstalého, ako toho, ktorý definitívne zvíťazil, ako toho, ktorému nie je nič nemožné, veď pre neho už neplatia prírodné zákony…..ako toho, ktorý nám vydobil všetko a môžeme si to vziať. A ako Leva, mocného Leva, ktorý, keď kráča po mojom boku, nemusím sa báť, lebo je plný nevyčerpateľnej sily, ochráni ma, prevedie cez všetky skúšky…….táto predstava kráčajúceho leva po mojom boku ma sprevádzala počas celého kurzu.

Ježiš mi dáva srdce leva a ja ho prijímam. Napriek tomu, že v mojich postojoch zostalo ešte mnoho z malej ustráchanej mačičky, verím, že  Ježiš to postupne zmení a levie srdce bude vo mne stále viac víťaziť.

Tiež ma veľmi oslovilo aj to, že Ježiš žil celý svoj život v istote, že je Božím Synom, preto odvážne a vytrvalo kráčal za svojim cieľom. Pochopila som, aké veľmi dôležité je, aby som aj ja bola zakorenená v presvedčení, že som milovaná Božia dcéra, ktorá sa nemusí s nikým porovnávať, lebo Boh má s jej životom jedinečný plán.

Každý jeden z nás potrebuje v Bohu objaviť práve túto identitu. Hľadajme ju, nájdime ju a žime iba v nej.Som veľmi vďačná „levím“ bratom a sestrám zo Skleného, že nás učia ako máme žiť vieru vo svojich životoch.

 Janka Ď.

Poznámka: …/veľmi som chcela vedieť, aký vysoký je lev a tak som si vygooglila jeho výšku, zobrala som pravítko a merala…možno je to úsmevné, ale ja som to naozaj chcela vedieť…a zistila som, že môže siahať až po moju pazuchu….vau….takýto obrovský, mocný lev je po mojom boku…a toto mi tiež pomohlo pochopiť koľko moci a sily je v mojom Bohu – Levovi.

Amen!

viac foto kjk magazín

 

michal