I seek you – Neprofesionálny film zo Serede

izur_580x580.jpgK 25. narodeninám nášho Petra D. sme sa rozhodli natočiť nejaké narodeninové video. Od krátkej vtipnej scénky sme prešli k celovečernému filmu. Napísal sa scenár a juchú tri dni točiť do terénu. Neboli žiadne herecké skúšky a niektoré scény sa točili na jeden záber. Herci sa ale svojich úloh zhostili celkom slušne a vzniklo tak vyše hodinové kinematografické dielo neprofesionálneho charakteru.

Film sa volá I seek you (hľadám ťa). Tento názov je odvodený z chatovacieho programu ICQ, ktorý denne používa hlavný hrdina celého snímku.

a-1.JPG
Hlavná postava Viktor Honzard je vplyvný manažér v modelingovej agentúre. Muž po dvadsaťpäťke sa pýta, či je možné nájsť čistú lásku, takú, ktorá je oslobodená od peňazí, gýču a lacnej reklamy. Viktor má peniaze, ale nemá nejaké zvlášť sexi telo. Chce však nájsť ženu, ktorá sa nezaľúbi do jeho tela a peňazí, ale doňho. Príbeh nie je o konkrétnom človeku, hoci každý z nášho spoločenstva by sa v ňom mohol viac menej nájsť. Od prvotného nápadu natočiť film o Petrovi sme upustili, aby nevznikla nejaká nepríjemná groteska, hoci vo filme sa môže nájsť aj on.

a-3.JPG Film strávil v strižni 4 dni a mal premiéru 1. februára 2008 v Seredi. Niekoľkým desiatkam nezávislých divákov sa na prvom premietaní pozdával, hoci oni sa smiali najmä na tom, že hlavných protagonistov osobne poznali. Momentálne je film dostupný na DVD.

Nuž tento film je možno predzvesťou, že sa nabudúce pustíme do serióznejšieho filmového projektu. Slovenských filmov je málo a ten kresťanský neexistuje. Boli by sme tak priekopníkmi v tejto sfére. Zatiaľ je to len hudba budúcnosti, pretože takéto projekty sú náročné na financie, ale aj skúsenosti.

a-4.JPG

autorom fotiek je : Michaela Masarovičová – mrshka
autorom filmu : kekako pictures
tvorba web stránky filmu : amustudio

iseekyou – oficiálna stránka filmu, kde nájdete aj fotky z natáčania


Oáza Sklené