BREAK TRUE TIME – ČAS ZLOMU (LIVE)

MladíTÁBOR MLADÝCH

Tento zlomový čas zakúsili všetci účastníci tohtoročného tábora, ktorý sa konal v Sklenom od 30.6. do 3.7.2009. Čo zostalo v našich spomienkach? Jeden nádherný „dobrodružný film“, ktorého hlavnými hrdinami sme boli my. Som presvedčený, že potom, čo sme spolu zažili, nezostali len spomienky, ale radikálna zmena do každej pasivity, ktorú každý z nás potreboval. Boli sme svedkami reálnej, živej a fantastickej skúsenosti Ježišovho priateľstva a priateľstva v našich kmeňoch. Kto to všetko spískal? No predsa Júda Makabejský! Presne tak ako oni i my sme zdolávali prekážky, drvili našich nepriateľov, ktorými boli strach a pasivita. Podobne ako on bol mužom zlomu a v bitkách nebojoval, teda nevíťazil sám, ale so svojím kmeňom aj my sme bojovali a víťazili spoločne!!! Aktívne ísť vpred za každých okolností a necúvať, k tomu nás povzbudzoval o.Vladko. Potom sme na vlastné oči videli viac ako „Indian Jones“ (1Mach 3,22).

V modlitbe sme prijímali Božiu zbroj tak, ako Júda so svojim kmeňom. Práve tak, ako vyhrával bitky on, spoliehajúc sa na silu z neba a nie na počet alebo na vlastnú silu. Taktiež sme víťazili i my (1Mach 3,19). Každý si prišiel na svoje. Kto pri opekačke, kto v nočnej hre, kto na modlitbe, či prednáške, kto počas filmu, kto v osviežujúcom Turci a niektorým sa páčilo „bojové pole“. Myslím si, že najkrajšie na tom všetkom bolo, že sme boli spolu a nik nezostal sám. A tak ako radosť a plesanie nechýbali v Júdovom kmeni, tak i my sme si radosť užili v hornej sieni (1Mach 5,54).

Ďakujem kmeňom „Vyvolených“a „Levom a leviciam“, ktorí ponúkli svoj čas priateľovi priateľov – Ježišovi Kristovi. Prajem Ti, aby si v tvojom živote, nech si v akýchkoľvek okolnostiach, nikdy necúval, ale v mene Ježiš iba útočil a víťazil!!!

Patrik

REAK TRUE TIME alebo ZLOMOVÝ ČAS

Mladí na tomto tábore prežívali zlomové chvíle svojho života. A čo o nich sami hovoria?
AnnaAnna, 15 rokov

Čakala si od tohto tábora, že to bude pre teba zlomový čas?

Na tábore som už druhý krát, takže som vedela, čo ma asi čaká. Prišla som s odhodlaním prekonať samu seba, urobiť každú dynamiku aj keď pred rokom mi to bolo ešte jedno a dať teraz do toho všetko.

A nastal ten zlom?

Áno. Tieto dynamiky ma naučili prekonávať sa, dôverovať druhým a prijať ich pomoc.

JozefJozef, 21 rokov

Chcel si, aby sa v tomto čase niečo v tebe zlomilo?

Myslel som na svoj strach.
A stalo sa?

V dynamikách, v ktorých som sa ocitol to prišlo. Konkrétne v jednej prišiel zlom pri pocite strachu z výšky, ktorý odišiel. Cítil som, že Ježiš bol vtedy mojou silou a odvahou.

Čo bolo pre teba povzbudzujúce?

Osoba Júdu Makabejského, ktorý sa nikdy nevzdal aj napriek presile nepriateľa. Vedel, že pomoc mu príde od Pána. A nato sa on stále spoliehal.

_imonŠimon, 16 rokov

Zažil si tu nejaký zlom?

Prekonal som spolu s ostatnými dynamiky a išiel som v nich za hranice svojich síl. A ešte dôležitým pre mňa bolo to, že som vstúpil do vzťahu s Ježišom, lebo doteraz to nebolo pre mňa podstatné.

Čo ťa povzbudilo?

Povzbudilo ma, že ako kmeň sme išli do riešení dynamík spoločne. A tak sme dokázali spraviť to, čo by jednotlivec nikdy nedokázal. Celé to bolo o chcení, spolupráci a o dôvere ľuďom a Bohu.

DominikaDominika, 15 rokov

Aký moment bol pre teba zlomový?

Zo začiatku mi to bolo jedno, ako zdolám dynamiky. Ale keď nás Vladko motivoval, že ako sa postavím tu k týmto dynamikám, tak sa postavím v živote pred konkrétne situácie, tak v tej chvíli mi to už jedno nebolo. Začala som spoliehať na pomoc ostatných v kmeni a išla do toho zo všetkých síl.

VladimírVladimír, 21 rokov

Túžil si zažiť nejaký zlom?

Chcel som, aby sa pohli veci v mojom živote, škole, a túžil som viac vstúpiť do vzťahov.
Priviedol ťa tento čas aj k nejakému rozhodnutiu?

Áno. Mal som tu peknú skúsenosť s modlitbou, ktorá bola radostná a povzbudzujúca. A preto som sa rozhodol modliť sa každý deň. Tento tábor ma k tomu naštartoval.

ZuzkaZuzka, 16 rokov

Čo nové si tu zažila?

Mala som problém veriť niekomu, koho nepoznám. Aj keď som sa tu s ľuďmi v našom kmeni pre táborom nepoznala zažila som, že cez spoločné modlitby, riešenie a zdolávanie dynamík, rozhovory sme sa začali zbližovať a navzájom si dôverovať.

Najkrajší zážitok?

Dynamiky nad vodou 🙂

Vďaka za rozhovory.

Oáza Sklené