Téma mesiaca: “Byť ozdobou”

Vianočný čas, ktorý je pred nami, je jedinečný, neopakovateľný, originálny, úžasný a krásny. 

Prostredie okolo nás sa mení, je krajšie, trblietavejšie, príjemnejšie nášmu oku. Je ozdobené  svojou krásou. 

Je to príroda sama, ale aj čas vianočný, kedy zdobíme stromčeky, naše obydlia rôznymi svetlami, rôznymi výzdobami, kvetinami. Skrášľujeme, spríjemňujeme si ich, zútulňujeme, spestrujeme farbami či už zvonka, alebo zvnútra.

Ako zdobíme okolie, tak sa aj my chceme potešiť, kúpiť si niečo pekné na seba, ozdobiť sa nejakým šperkom, účesom, make-upom alebo tým najkrajším oblečením.

Toto všetko je len dočasné, pominuteľné….

Ježiš chce, aby si sa ty stal Jeho ozdobou.  Ako?

Nezabudni si vyzdobiť nielen zovňajšok, ale predovšetkým tvoje vnútro. To, čo je v človeku, je tou skutočnou nepominuteľnou ozdobou, ktorá je viac, ako náš vonkajšok.

Čo mám teda urobiť, aby som dosiahol takúto vnútornú krásu?

Vo svete sa nájsť nedá, nekúpiš si ju, v e-shope ju nedostať. 

Má cenu, ktorá sa nedá zaplatiť.

Božie slovo hovorí v Sirachovovcovi 21, 24: “Náuka je múdremu zlatou ozdobou, akoby bola náramkom na pravej ruke.”

Čo môže znamenať náuka?

Sú to slová, gestá a postoje. Konanie, ktoré je láskavé, potrebné na budovanie, povzbudenie a potešenie. Môže to byť pomoc pri nákupe, byť oporou v chorobe, vytvorenie pokojnej atmosféry alebo niekoho rozveseliť.

Pokús sa zahľadieť do svojho srdca. Čo je v tvojom srdci? Aké priority máš v živote? To, čo je vo vnútri, charakterizuje a zdobí človeka.

Staň sa ozdobou v rukách Ježiša.

 Ako hovorí 1 Pt 3, 3-5: “Vaša ozdoba  nech nie je vonkajšia: zapletené vlasy, navešané zlato, preobliekanie šiat, ale človek skrytý v srdci, a čo je neporušiteľné: tichý a pokojný duch, to je vzácne pred Bohom.”