Téma mesiaca: “Božie osvieženie”

Iz 58,11 A Hospodin ťa ustavične povedie, ukojí tvoju túžbu aj vo vyprahnutom kraji; posilní ti kosti a budeš ako zavlažovaná záhrada, ako vodný prameň, ktorého vody nesklamú.

Prísľub ako stvorený do týchto horúcich letných dní. Nemusíme sa báť, pretože nám Pán hovorí, že bude stále s nami a povedie nás.  Ani na okamih nás neopustí. Nezáleží na tom, v akej situácii sa práve nachádzame.

Bod číslo jeden: On je stále s nami a preto nikdy nestratíme smer. Zostávajme s ním a neochabujme v osobnej modlitbe.

Bod číslo dva: Trápia nás horúčavy a pociťujeme smäd. On hovorí, že odpovie na naše najhlbšie túžby a modlitby, po ktorých naplnení túžime ako po čerstvej vode. On ich dokonale pozná a pozná aj správne načasovanie. Neprestávajme očakávať a osviežme svoju nádej. Pán je blízko.

Po tretie: Posilní naše kosti, dá nám novú silu, upevní nás. Uzdraví, čo je choré a vzpruží, čo je ochabnuté. Vyhlasujme v Ňom každý deň naše úplné uzdravenie. Už ho máme.

Po štvrté: Budeme ako polievaná záhrada, ako prameň vôd, ktorý nikdy nevyschne. Budeme prekypovať životom a všakovakými plodmi, pestrosťou farieb, vôní a chutí. Bude z nás neustále prúdiť čistá, svieža voda. Staneme sa miestom odpočinku a osvieženia.

Prosme Ducha svätého, aby to v nás robil každý deň, aby zrealizoval tento nádherný prísľub v našich životoch práve v tomto období. On je verný a on je tým prameňom, ktorý nezastaviteľne a bez prestávky vyteká z nášho vnútra.

Oáza Sklené