Tábor mladších “Za hranice”

Snímka obrazovky 2020-08-30 o 18.24.32

“Za hranice” – názov a heslo nášho tábora. 

Čo to však znamená v reálnom živote? Odpoveď na túto otázku si našiel každý z nás počas kvalitne strávených dní s partiou skvelých mladých ľudí. Zdolávanie dynamík,  spoločné zdieľanie, nové priateľstvá. Bol to týždeň plný dobrodružstva, nových vecí a prekračovania hraníc našich možností. Utvrdili sme sa v tom, že je dôležité, aby „nám to nebolo jedno“, pretože záleží na našom osobnom rozhodnutí. Radikálne sa rozhodnúť stavať mosty vo vzťahoch a byť vytrvalí v modlitbe a rozhodnutiach, nás takisto posunulo ďalej za hranice. 

Ako súčasť technického tímu som mala možnosť vidieť tábor z iného pohľadu. Bolo naozaj pekné pozorovať, že každá jedna skupinka je originálna a výnimočná. Počas wild race-u som bola svedkom veľkého odhodlania a vytrvalosti skupiniek dobehnúť do víťazného cieľa. Bola som povzbudená vyjsť za svoje hranice a priblížiť sa k mladým, zdieľať sa s nimi a tráviť pekné okamihy v priateľstve namiesto odpočinku alebo chatovania.

Rozhodni sa aj ty vyjsť zo svojho pohodlia, či už sa to týka vzťahov, školy, modlitby…  Pán odmení každú tvoju námahu. 

Hany


Povzbudzujem vás, že aj dnes môžete ísť za svoje hranice, “lebo ten, ktorý je vo vás, je väčší než ten, čo je vo svete.” (1 Jn 4,4)

Oňďo


Tábor som si veľmi užil a vzal som si z neho okrem modrín aj motiváciu: “Nečakajte na ideálnu príležitosť, čas ísť  za hranice je práve TERAZ!”

Roman


Všetci ste/sme super! Ďakujem vám za úsmevy, mojím “kolegom” za spoluprácu a Petre za super párky. Užil som si to s vami. Nech nám nevyprchá nič z toho, čo sme načerpali!

Jožko


Kamoši, povzbudzujem vás, aby ste vychádzali za hranice vašej komfortnej zóny, objavujte svet, spoznávajte ľudí, vytvárajte si zážitky, no nezabúdajte pri tom na Toho, ktorý nám to všetko dal. Ďakujem za nezabudnuteľné zážitky!

Ester


Bol to krásny čas premeny srdca a prekračovania svojich hraníc, kde byť trochu odveci neznamenalo byť o nieco horší. Veď predsa byť “Odveci” spočíva tiež v tom “byť už tak trochu za hranicou”.

Katka


Pro mě to byl nezapomenutelný čas s novými lidmi a Pánem, který nás obdarovával novými a těmi správnými věcmi, které zrovna potřebujeme. A uvědomila jsem si, že nikdy nám nenaloží víc, než sneseme.
Velké díky vám všem! Opravdu jsem šťastná…

Barbora


Počas tohto tábora som aj ja sama mala možnosť prekročiť nespočetné množstvo mojich vlastných hraníc a pri Tom všetkom som pochopila jednu vec: Boh mi dáva priateľov, aby som s týmito hranicami nemusela bojovať sama, ale aby ma v ťažkých chvíľach mal kto potiahnuť vpred… A s priateľmi je prekračovanie hraníc vždy väčšou zábavou.

Kristína


Ja ďakujem Pánovi, že som mohla byť aktívnou súčasťou na tomto tábore a dávať sa pre týchto mladých. A ísť cez hranice mojich možností. Dík za vás…

Danka


Kamoši, ďakujem vám za krásny čas. Ste najlepšia banda a teším sa na ďalšie stretnutie s vami. Nezabúdaj, že “keď si slabý vtedy si silný…”

Daniel


Ďakujem Bohu za to, že som mala možnosť byť na tábore. Bolo to pre mňa veľkým požehnaním. Verím, že sa takto o rok zase stretneme…

Rebecca


Som potešený z toľkých mladých ľudí plných nadšenia pre Ježiša. Rád som vás spoznal. Prišiel som nabitý do dalších skvelých dní!

Jonatán


Myslel som si, že som už v oblasti mladých na táboroch prežil vsetko. No bol som pozvaný do novej skúsenosti. Ďakujem za vás všetkých, ďakujem za povzbudenie. Prídte na východ 😀

Tony