Svedectvá “Mimo zóny” tábor teenagerov

Na tábore v Koinonii Ján Krstiťeľ sme boli prvýkrát a neskutočne sa nám tu páčilo. Zúčastnili sme sa už viacerých rôznych kresťanských táborov, ale ani v jednom sme nezažili takú súdržnosť a priateľstvo. A nebolo to cítiť len v našom tíme, ale aj medzi všetkými tímami. No najviac sme tu pocítili Pánovu prítomnosť. Zažili sme tu silu modlitby vo chvíli, keď sa na nás hrnula búrka snáď zo všetkých svetových strán. My sme všetci spolu pozdvihli ruky k nebu a modlili sa, aby Ježiš nad  nami urobil v oblakoch dieru a mohli tak natočiť videoklip k hymne. A Pán nás naozaj vypočul. Mraky sa rozostúpili a na nás začalo piecť slniečko zatiaľ čo sme mohli pozorovať ako na všetky okolité kopce prší. Mali sme skúsenosť, že keď budeme kráčať s Ježišom a budeme mu bezvýhradne dôverovať, všetko nám spolu s ním pôjde ľahšie.

Mali sme super animátorov, ktorí nám išli príkladom a robili nám sprievodcov na začiatku cesty za Ježišom. Boli aj super dynamiky, ktoré nás naučili, že v jednote je sila a super priateľov či nových alebo starých. Tento tábor nám zostane už navždy nie len v pamäti, ale najmä v srdci, do ktorého sme sa tu naučili prijímať Ježiša 🙂

Ďakujeme za prijatie a tešíme sa nabudúce 😀

Kika a Jakub

 

DSC_5140

Na tábore “MIMO ZÓNY” bolo super. Spoznala som nových priateľov, zažila som veľa srandy, prekonala som svoj strach a rozhodla som sa žiť “mimo zóny” s Ježišom. O Ježišovej sile som sa presvedčila  pri modlitbe na ťažkej  dynamike. Keď sme išli na dynamiku bez modlitby vôbec nám to nešlo a nevedeli sme ju dokončiť. No potom sme sa rozhodli že sa pomodlíme. S modlitbou nám išlo všetko  ľahko a tak sme ju celú dokončili. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť na tomto tábore a ďakujem hlavne Gabike za krásne prežitý čas ale aj celej ekipe.

Lele

DSC_4994

Aj tento rok ako každý rok sa usporiadal tábor zameraný na to, že kráčať s Ježišom je viac ako sedieť na gauči, nakupovať alebo pozerať televízor. Krycie meno pre tento tábor MIMO ZÓNY bolo v preklade stávať o 7 ráno a hneď na to cvičiť. Ale to nie je podstatné. Podstatné pre mňa bolo to, ako sa ma Pán cez tento tábor dotkol. Všetko to začalo pri jednej dynamike kde FIRE TÍM (najmladší účastníci tábora) mali za úlohu preskočiť z jedného miesta na druhý. Všetci to dali až na jedného chlapca, ktorý fakt potreboval pomoc. Vtedy som prvý krát zacítil, ako ma Pán volá do služby. Každý tábor bol o súťažení a nikdy sa nestalo, že jeden tím pomôže pri dynamike druhému tímu. Ja som bol v tíme najstarší, tak ma napadlo , že ak by som mu pomohol išiel by som všetkým príkladom. A aj ostatní by mohli byť motivovaní. Takže sa vrátim k tej dynamike. Mal problém preskočiť, lebo sa bál. Tak som ho chytil a previedol z jednej strany na druhú. A vtedy začala priateľská atmosféra. Pri obede mi ten chlapec poďakoval a tak isto aj jeho celý tím poďakoval mojemu neskutočne skvelému a úžasnému tímu za to, že sme ich podporili. Cítili sme sa skvelo. A vtedy sa Pán dotýkal a aj mojej skupiny. Bolo to výborné, pri modlitbe sme cítili silu a počas obeda sme si začali vzájomne kričať tímové pokriky. Medzi name vládla úžasne skvelá a priateľská atmosféra. Všetci sa tam k sebe správali milo a to len vďaka Pánovi. Aj keď si to niektorí neuvedomovali, no uvidia ako Pán bude konať v ich životoch. Prídu na to, tak isto ako som prišiel aj ja, že bez Neho to nejde. Bolo to úžasný a najpodarenejší tábor na svete, vďaka ktorému som zistil, že kráčať s Ježišom je lepšie ako bez Neho.To je všetko k mojej skúsenosti a dúfam, že ich zažijem s Ježišom ešte vela. AHOJTE :D:D:D:D DÍK ZA PRIJATIE.

Adam

WP_20150725_10_03_34_Pro

Tento tábor bol najlepším, na ktorom sme boli. Vládla na ňom úžasná atmosféra. Nezáležalo na tom či sme spravili dynamiku,  ale na spolupráci a na tom, aby sme sa zabavili. Boli úžasné dynamiky a aj animátori boli super. Najviac sa nás dotkol ten posledný deň,  keď sa za nás naši animátori modlili. Bolo to krásne, všetci sme plakali, lebo sme zakúsili Ducha Svätého. Keď sme už mali ísť domov, nikto nechcel ísť lebo nám tam bolo super. Každý s každým vychádzal a bolo nám spolu  veľmi dobre. Na tento tábor nikdy nezabudneme.

Monika a Miška

 

WP_20150725_11_04_36_Pro

 

Na tábore pre teenagerov som bola prvýkrát. Chcela by som svedčiť o tom, ako som v rôznych situáciách zakúšala živého Ježiša ako môjho najlepšieho priateľa a milujúceho Otca.
Počas tábora bola veľmi silná búrka. Všetci ostatní vystierali ruky k nebu a modlili sa, aby utíchla. Bála som sa, ale cez ten strach som aj ja vystrela ruky. Cítila som prítomnosť Ježiša. Na chvíľu som zatvorila oči a vnímala svoju modlitbu. Vedela som, že Ježiš je vždy so mnou, ale nikdy som nepociťovala takú lásku. Po chvíli modlenia búrka utíchla. Ďalšia situácia bola, keď ma uštipla osa a napuchol mi prst. Mala som ho zaviazaný a nemohla som ho používať. Nikdy som nechápala, prečo rodičia ďakujú Ježišovi za to, že majú zdravé deti. Teraz to už chápem. Obyčajný prst ma obmedzoval pri pohybe. A čo ľudia, ktorým chýba nejaká končatina, alebo zrak…. Uvedomila som si, ako ma Pán miluje. Stvoril ma zdravú a preto mu chcem zato veľa ďakovať. Odovzdala som mu svoj život a nedala som mu hranice. Zažívam pocity slobody, voľnosti a toľkej lásky. Ďakujem, že som mohla byť na tomto tábore a ďakujem za to, že mi animátori pomohli otvoriť srdce pre Ježiša.

Katka

 

DSC_5179

 

 

Chcela by som svedčiť o tomto letnom tábore teenagerov v Sklenom. Volal sa MIMO ZÓNY. Tento názov nás mal motivovať ku zmene v našom živote. Slovom zmena nebolo myslené prevrat v našich životoch. Ale išlo o zmenu v našej zóne komfortu v každodenných návykoch – od ranného vstávania, ustlania postele …. Tento tábor mi dal strašne veľa. Hlavne ďakujem mojej skupinke a jej skvelým animátorom Gabovi a Mirke za neustále povzbudzovanie pri dynamikách. Posledný deň, keď sme nahrávali a točili hymnu tábora sa v jednej chvíli zatiahla obloha a vyzeralo to na búrku. V tejto chvíli sme sa všetci začali spoločne modliť a chváliť Pána. Po tejto modlitbe sa nebo nad nami otvorilo a nedovolilo mrakom znova zasiahnuť . Znovu som pocítila silu modlitby a bolo to úžasné. A až na záver, keď sa tábor skončil spustila sa búrka s krupobitím. Týmto nám Boh ukázal aký je úžasný a mocný. Ďakujem Gabike a Ondrikovi za úžasný tábor, na ktorý nikdy nezabudnem. Ahojte J.

Alena

DSC_5183

Oáza Sklené