TÁBOR EXTRAORDINARY – kmeň Príbor

Volám sa Alena, a na tábor v Koinonii ma zlanárila priateľova sestrenica Maťa. Môžem povedať, že to bola jedna z mojich najkrajších dovoleniek v živote =)

Keďže sme išli prvýkrát na niečo takéto, bolo nám to hlavne smiešne, že my takí postarší ideme na tábor ako účastníci =) Pri príchode som zazrela Maťu, zvítali sme sa a išla nás predstaviť domácim, a môžem povedať, že sme boli veľmi prekvapení, akí boli všetci milí. Potešila som sa téme tábora, ktorá bola zameraná na vzťahy. Bola som veľmi zvedavá ako to bude prebiehať.

Keď sa nám predstavil Vladko  veľmi som sa potešila, pretože mi bol hneď sympatický a mal veľkú charizmu. Cítila som, že to s mladými vie =) Mimochodom som mala obrovský stres, pretože som potrebovala ísť po hrooozne dlhej dobe na spoveď a hľadala som dlhšie kňaza, ktorý ma neodsúdi, ale naopak povzbudí a nakopne do nového života =). Môžem povedať, že sa mi to splnilo a Vladko je v tomto extraordinary =)  Ten pocit odpustenia a neopísateľná radosť, že môžem začať odznova, ma napĺňa až doteraz.

Veľmi som sa tešila aj na dynamiky, pretože doslova vyhľadávam takéto srandy a šport, a preto sme si aj s priateľom prišli na svoje. Na dynamikách sme sa veľa naučili, pocítili aká je dôležitá sila priateľstva a spoločenstva, ako si spolu môžeme pomáhať a uvedomila som si, že spolu dokážeme viac. Aj náš kmeň PRÍBOR bol fakt extraordinary. Myslím, že lepšiu skupinku sme ani nemohli mať. Veľmi sme si rozumeli a navzájom sa obohatili.

Pokiaľ ide o moju vieru a lásku k Ježišovi, v detstve som bola raz hore a raz dole, prešla som obdobím, keď ma viera v Boha napĺňala, ale prišlo i obdobie pochybností, neistoty a prázdnoty. Cítila som Boha tak ďaleko odo mňa, bolo mi nanič, naokolo som hľadala príležitostí  pre zábavu a takzvané chvíľkové radosti, ktoré aj tak vyprchali a moje srdce ostalo prázdne. Myslím, že pár životných udalostí, (za ktoré mimochodom teraz veľmi ďakujem Bohu, pretože ma posilnili) ma donútilo otvoriť oči a hľadať predsa len niečo iné a nie len radosť v pominuteľných veciach. Nechápala som celkom viere v Boha, pretože som v mojom okolí mala samé nesprávne príklady akože kresťanov a robili opak ako kázali a sami nežili tak ako by mali, a to ma blokovalo k viere. Ale i vďaka tomuto táboru  som sa presvedčila o tom, že aký je Ježiš výnimočný a úžasný, to že nás chce naučiť milovať ako miluje On, keď sa človek ponorí do spoznávania Ježišovho života, zaplaví ho neobyčajná radosť v srdci a túžba snažiť sa žiť ako On =).  Teším sa, že aj v Koinonii som mala tú možnosť spoznať plne šťastných ľudí vďaka Ježišovi  a to ma posúva ďalej, spoznávať Ho stále viac a viac =)

A preto som veeeľmi šťastná, že tábor, prednášky a svedectvá ľudí ma utvrdili, že o Ježiša sa môžem vždy oprieť a nikdy nie som sama. Zdôverím sa mu s radosťami a trápeniami, poprosím ho nech mi pomôže a už v tom nie som sama a viem že ma bude viesť. A preto som aj pokojná počas tzv. ´búrok v živote´ a dôverujem mu v každom čase, a hlavne verím, že neurobí len to čo chcem ja, ale hlavne urobí to čo je správne.

A čo som si hlavne uvedomila vďaka úžasným ľudom na tábore, že Ježiš naozaj všetkých miluje, ale najskôr mu my musíme chcieť otvoriť svoje srdce. Ježiš v živote každého z nás robí zázraky, ale je len na nás či ich začneme vnímať alebo si ich i naďalej nevšimneme. On nám chce pomáhať, dať sa nám spoznať a zakúsiť jeho lásku, ale je len na nás čo preto urobíme.

S Ježišom sa neni čoho báť, život je perfektný i napriek nepríjemným veciam vo svete, s Ježišom viem pochopiť aj cenu utrpenia, že nám pošle aj bremená a skúšky do života, a vďaka tomu zistime že niekedy nemať všetko ako chceme je obrovské šťastie pre našu dušu.

A teda, tento tábor EXTRAORDINARY, ako aj celá skupinka PRÍBOR bol pre mňa veľkým darom a potešením že som sa veľa nového naučila, veľmi pekne Ďakujem organizátorom, interným aj externým členom za krásny čas a aj našej Lyžičke Ľudke, a Alexovi.