Tábor Extraordinary bol extraordinary!

Správy z akcie extraordinary v Sklenom sa iba veľmi ťažko zaobaľujú do slov. Opäť sa potvrdilo, že to sa jednoducho musí zažiť.

Kto už bol na našich táboroch, má vždy pred nimi rešpekt. Sila spoločenstva, moc modlitby, fyzická kondička, praktická pohotovosť a múdrosť na dynamikách, konkrétne rozhodnutia do života a premenené srdcia.

Týmto sú typické naše tábory mladých.

Tento tábor bol odlišný od iných tým, že sme mali väčšinu úplne nových ľudí, téma: sexualita mladého človeka- bola  jedinečná a 6. účastníkov z Poľska- bardzo mocne, extraordinary chválovú kapelu „Beregi band“- na čele s Vladkom, super basa Matúš a Stázi, elektrická gitara Mikolaj z Poľska, jedinečný Alex a naša speváčka Miška.

 

„Tu sa nič nerobí iba tak, všetko tu má svoj zmysel“, povedali mladí, ktorí tu boli prvý krát. A tak to bolo. Téma sa prelínala do všetkého  čo sme robili, zdieľania či dynamiky, film, či ohňová show, zábavný a evanjelizačný večer.

 

Pre mňa bolo úžasné hovoriť otvorene mladým ľuďom  o sexualite, čistote a vernosti. Radosť a sloboda, ktoré sme tu dýchali boli neopísateľné. Ako nájsť pravú lásku? Ako čerpať z prameňa a neutopiť sa v ňom? Ak ťa to zaujíma spýtaj sa tých, ktorí boli v Sklenom na tábore alebo príď medzi nás na ďalšie stretká mladých. Určite neoľutuješ!         martina

P.S. Zdravím: Studňu čistoty, Krople-Kvapky, Čerpadlá, Očarujúcich a Príbory

Gallery is empty!

Ahojte, veľmi rád by som vám napísal svoje svedectvo z tábora mladých Extraordinary.

Na tento tábor som išiel trochu ustráchane, pretože som počul, aký bol tábor v lete 2010, dosť fyzicky náročný, ale počul som aj o tom, aká má byť téma a tak som sa tešil. Vo svete sa o sexualite mladého človeka nehovorí nič, alebo je na ňu veľmi skreslený, svetský, jednostranný pohľad. V komunikácii akoby niekedy bola  zakázaným ovocím. Tak som sa rozhodol risknúť to a prísť.

Môj špeciálny moment začal v piatok na chválach, keď som pocítil, že niekto vedľa mňa stojí. Zakúšal som obrovskú ľútosť v srdci, až ma to dojalo a neubránil som sa slzám. Večer v sále, keď sme kľačali a prosili o odpustenie – kajali sa, vtedy som pocítil také teplo na pravom pleci a najprv som si myslel, že si to hovorím ja: “ Neboj sa, som tu pri tebe,“ ale keď sa to opakovalo, pochopil som, že je to Ježiš. Cítil som ako teplo vo mne rastie a zľakol som sa, čo sa to deje. Vtedy som mal obrovskú radosť a už som sa nebál.

Bolo to krásne počúvať: „Neboj sa Maťo, Ja som tu s tebou!“

Je to nádherná skúsenosť s Ježišom, úplne mi to zmenilo život.
No a v nedeľu ma dostalo Božie slovo Ján 8, 11 a to : “ Ani ja Ťa neodsudzujem, choď a už nehreš.“ Tu som pochopil,  že Ježiš ma miluje nezištnou  láskou.

Po tomto tábore sa v mojom živote zmenilo takmer všetko, pretože som pochopil ak pri boji spadnem nemusím sa cítiť ako ten čo prehral, ale môžem vstať a bojovať ďalej.  So skupinkou som si rozumel skvele, teda neviem ako oni,  ale mne sadli ako uliati, ani si neviem predstaviť, že by som mal inú skupinku. Čas strávený so skupinou bol požehnaný, keďže som mal možnosť sa aj s niektorými pozdieľať. Proste bol to čas, ktorý požehnal Ježiš.
Ďakujem vám za možnosť zažiť takúto skúsenosť a za priateľstvo, ktoré ste mi dali .

Martin !

viac foto kjk magazín