Svedectvo zo stretnutia „SRDCE LEVA“.

800px-flammendes_herz.jpgViem, že už samotný názov „srdce leva“ ma očaril. Možno preto, že levy ma zo živočíšnej ríše vždy fascinovali najviac; možno preto, že som sa narodila v znamení leva (aj keď viem, že sú to bludy nijako neovplyvňujúce môj život), každopádne vždy som sa cítila byť tak trochu levicou a vždy som ňou aj chcela byť. Takže keď som sa dozvedela o tomto kurze, vedela som, že ten kurz bude môj.

Aj tak bolo. Po väčších- menších prekážkach, ako to nakoniec pred každou takouto akciou býva, som sa tam ocitla a nepreháňam, prevýšilo to všetky moje očakávania. Bolo to o levovi, o tom pravom levovi, Levovi z Júdovho kmeňa- Ježišovi. Ježiš mi ukázal pre mňa novú stránku Jeho JA. Tú leviu, divokú, nespútanú, maximálne slobodnú a úplne oddanú svojmu Otcovi. Musím sa priznať, že z tejto stránky som Ježiša nepoznala. Niečo som tušila, ale toto ma ohromilo. Nanovo získal moje srdce a netúžila som po ničom inom, len patriť tomuto Levovi celou svojou bytosťou nanovo.

A tento Lev berie všetko a tiež dáva všetko. Dáš Mu život a On ti dá svoj, dáš Mu srdce a On ti dá svoje. A Ježiš mi to svoje srdce leva dal. Až tam som pochopila, o čom vlastne ide, keď ti Ježiš dá svoje srdce. Naplnila ma divoká radosť a nanovo som naplno zatúžila po tej nespútanej voľnosti v Kristovi, po chuti žiť život naplno, po tej Ježišovej radikalite a divokosti. Bežať s vetrom o preteky a predbehnúť ho. Bežať tak rýchlo až vzlietnem. Sloboda a dynamizmus. Začínam naozaj tušiť, o čom je život s Levom z Júdovho kmeňa. A keďže od radosti neviem, čo so sebou, tak na osobnej modlitbe len skáčem. Život po akom som vždy túžila a myslela, že zostane len snom. Viem, že ho môžem žiť. Naozajstnú nespútanú divokú slobodu s Ježišom. Naživo!!! Odporúčam každému. Na 100%!!!

800px-lion_zoo_antwerp_1280.jpg

Snáď len nakoniec: „všetci zomrieme, ale nie všetci sme naozaj žili“. A rozhodnutie ako bude vyzerať náš život, ako naplno a ako hlboko budeme žiť, a či len prežívať zo dňa na deň, je na každom jednom z nás. Každý z nás má život vo svojich rukách.

Nany