Stretnutie mladých “PEP IT UP”

Pep it up!!

Konečne to prišlo! Máme za sebou prvé stretko mladých s originálnym názvom Pep it up!! Čo to znamená? Znamená to „ísť naplno, dať do toho všetko!!“, ale aj „okoreň to, daj tomu chuť!!“ A to je to, čo sme aj robili na našom stretku, ochutili sme naše životy Tým, ktorý dáva všetkému tú správnu chuť a silu. Náš vzťah s Ježišom bol okorenený predovšetkým skrze Božie slovo (BS) a moc Ducha Svätého (DS). Vyvrcholením nabitého programu bol neopakovateľný večer chvál a svedectiev, kde sme vstúpili do Božej prítomnosti a odovzdali naše životy Ježišovi. Ježiš sa stal pre nás naj chuťou. Chuťou, ktorá dáva radosť, slobodu a zmysel. Na to, aby sme si túto chuť udržali a aby rástla, máme neustále k dispozícií “koreničku”, ktorou je BS a DS.

Vďaka všetkým vám, ktorí ste prišli a užili ste si s nami tento krásny víkend. Teším sa na vás pri ďalšej ekšn. PEP IT UP!!

Michal


Tohtoročné stretko mladých v Sklenom bolo zavŕšením našich „Pep it up výziev“, pri ktorých sme mali vyjsť z našej komfortnej zóny. Ako napríklad spoznať niekoho nového, spraviť rozhovor s nejakým členom KJK alebo nastaviť si evanjelizačnú tapetu na mobil. Počas stretka som sa naučila, že Ježiš je to jediné pravé korenie pre môj život, že On všetkému dodáva tú správnu chuť. Páčilo sa mi, ako som okolo seba mohla vidieť plno mladých ľudí, ktorí, takisto ako ja, chcú kráčať vo svojom živote spolu s Ježišom a chcú byť súčasťou jeho plánu. Podľa mňa boli najlepšie chvíle, keď sme sa rozmiestnili po areáli, každý sa sám modlil a otváral si slová z Biblie, keď sme v skupinkách točili a neskôr aj dabovali videá na tému Biblia a, samozrejme, chválový večer v sobotu. Vtedy (asi) 🙂 každý z nás zakúsil Boží dotyk. Aj vďaka tomuto víkendu som zistila, akých úžasných priateľov v živote mám. Či už to boli ostatní mladí, s ktorými sme sa mali úžasne, ale hlavne Ježiš, ktorý je so mnou vo všetkom, čo prežívam. Zo stretka som odišla premenená a povzbudená do ďalších výziev.

PEP IT UP!!

Dorotka


Ďakujem všetkým, ktorí sa podielali na príprave a priebehu stretka mladých. Vďaka ním som mohol nabrať nové skúsenosti s Bohom a spoznať nových priateľov, ktorí mi okorenili život a stal sa chutnejším. Odniesol som si veľkú koreničku plnú radosti, ktorá sa na mňa sype každým dňom a nikdy sa nevyprázdni.

Karči


Na stretku pre mladých som bol prvý krát. Aj keď sa mi moc nechcelo ísť, tak som bol rád, že som zažil super víkend. Najviac sa ma dotkol sobotný večer – chvál a svedectiev. Bol to skvelý čas so super ľuďmi. Cítil som tam radosť a veľké prijatie. Teším sa už na ďalší takýto víkend. Vďaka za prijatie. 

Samuel