Seminár Rešpektujúca výchova R2 + svedectvo

Aj tento víkend sa naša oáza naplnila a to konkrétne tými, ktorí sa chceli nielen niečo nové dozvedieť, ale vprvom rade naučiť, ako vychovávať svoje deti s prirodzeným rešpektom. 

Celým seminárom nás sprevádzali skúsení lektori medzi, ktorých patrí náš pastier a zároveň zriaďovateľ našej CZŠsMš Jána Krstiteľa v Partizánskom, Vladko Beregi, riaditeľka školy Danka Gubková a taktiež Jajka Grenčíková, ktorá rešpektujúci výchovu praktizuje nielen ako učiteľka, ale aj ako mama 4 detí. 

Teoretické poznatky o tom ako nás vychováva Boh, čo je výchova a rešpekt, aké sú bežné trendy, ale aj chyby vo výchove a ako sa to dá aj ináč, boli obohatené o skúsenosti a svedectvá z praxe. Samozrejme nechýbali aj praktické cvičenia, workshopi, vďaka ktorým si účastníci mohli rešpektujúcu komunikáciu skúšať hneď zahorúca. 

Ak chceme zmeniť svet musíme začať od seba a to platí aj o výchove a komunikácií. Nevychovávame totiž iba deti, ale aj seba a to po celý život. 

Tak poďme do toho a skúsme to po novom!


Svedectvo zo seminára:

Volám sa Monika a som z Oravy. 

Bola som na  kurze o výchove: rešpektovať a byť rešpektovaný.

Zaujímam sa  o túto rešpektujúcu výchovu a mnoho vecí som už počula. Chcem vám však svedčiť, ako ma Boh utvrdil, že idem správnou cestou výchovy nášho synčeka. Som povolaním učiteľka v materskej škole a chcem vám povedať o tom, ako ma Duch Svätý, bez ktorého výchova nejde, vedie. Môj synček sa odnaučil s pomocou rešpektujúcej výchovy, fungovať bez cumlíka zo dňa na deň a bez plaču. Spolu vieme zvládať výbuchy emócií v pokoji. Zvládli sme detskú zápchu a odmietanie sa vykakať, aby sme nemuseli ísť do nemocnice. A mnoho ďalšieho zvládnutého, no stále sa učím a samozrejme aj zlyhávam. Boh mi dal manžela, ktorý ma podporuje a spolupracuje na našej výchove. Je skvelým otcom, ktorý sa vie jašit s synčekom aj tri hodiny a zároveň je pevná autorita.

Na kurze má však veľmi prekvapilo a povzudilo, ako Vladko hovoril o Božej výchove ale aj rodičovskej. Aj keď nie je otec detí, mal trefné slová akoby ním bol a mal tú skúsenosť. Bola som z toho v úžase.

Samozrejme pani riaditeľka Danka a pani učiteľka Janka, mali veľmi praktické rady do života o výchove detí a vidno, že sa neboja vychovávať, ale pritom stále ostávajú pokorné.  

Nakoniec bol to úžasný čas zdieľania s ďalšími rodičmi.

Ďakujem Bohu za vás milí priatelia zo Skleného, aj za všetkých na kurze.


SEMINÁR REŠPEKTUJÚCA VÝCHOVA R2 03.-05.03.2023

Obrázok 1 z 54