Seminár pre ženy 2.

4. až 6. mája 60 žien slávnostne a s veľkým očakávaním prekročilo prah nášho domu v Sklenom, aby opäť zakúsilo nový a mocný dotyk Ježiša skrze historicky prvý seminár číslo dva, opäť pod vedením Petry a Betky.
Bol pozvaný aj hosť zo zahraničia a z východu Slovenska, štylistka, Boženka Tylická z Poľska a vizážistka Andrejka Pavlíková z Košíc. Nemenej vzácna bola aj účasť Ľudky Kučákovej, Majky Smutnej, Evky Mankoveckej a našej Helenky v ďalších workshopoch.
Bola to oslava ženskej krásy, stvorenej Najvyšším, prenikanie do tajomstiev zdravých vzťahov, upevňovanie priateľstiev a mnoho malých veľkých zázrakov v srdciach žien. Impulzy, inšpirácia do nových vecí, nový pohľad na vzťahy, kreatívne činnosti, neopakovateľný večer v našej reštaurácii Free pod vedením nášho Johnyho a ďalších kuchárskych expertov. To všetko bolo súčasťou neobyčajného a premieňajúceho víkendu v Sklenom.
Nech je oslávený Ježiš, ktorý dobré dielo, ktoré začal v srdciach žien na tomto mieste, aj dokončí.

viac fotiek na facebooku kjk magazín

Svedectvo:

Seminár pre ženy bol pre mňa veľmi obohacujúcim zážitkom, ktorý priniesol do môjho života ovocie, denne ho prináša a ešte bude a to v hojnosti.
Skrze prednášky, aktivity a spoločnú modlitbu som dostávala účinný návod na to, ako sa stať ženou, ktorá si verí, ale ktorá predovšetkým vkladá svoju dôveru v Boha, s ktorým jediným, môže všetko zvládnuť.
Naozaj je to tak – Ježiš je ten, ktorý postupne mení môj život.
Ten, kto ma poznal predtým, môže povedať: „Áno, tu sa voľačo deje.“ a aj ja to tiež začínam vidieť.
Dlhé roky som bola žieňa plné strachu, obáv zo všetkého možného, žena nie bojujúca, ale vzdávajúca sa a väčšinou utekajúca z bojiska, vidiaca predovšetkým negatívne stránky svojej osobnosti, neschopná vidieť svoje plusy, vo všetkom veľmi neistá a nedôverujúca, mysliaca si často, že je totálne nanič.
Skrze tento seminár mi Boh ukázal cestu, s prísľubom, že keď začnem po nej putovať, zažijem postupnú, ale istú zmenu. Ukázal mi, že nemám veriť tomu, čo k sebe cítim ja, hlavne keď je to negatívne, ani tomu, ako ma v rôznych situáciách svojimi výrokmi zaškatuľkovali iní, ale mám veriť tomu, že môžem byť a vlastne už teraz som takou, akú ma vidí Boh, ako mi to sám adresuje vo svojom Slove /Biblii/. Jeho slovám môžem a chcem veriť. Som vzácna a drahá Jeho očiam, som chránená Najvyšším, má s mojím životom plán, má pre mňa budúcnosť a nádej.
Začala som praktizovať niektoré „veci“ zo seminára a už dnes môžem hovoriť o mojich konkrétnych víťazstvách.
Samozrejme, že ako každá zmena je dlhší proces, tak i vo mne ešte často automaticky zareaguje „stará“ Janka, ale už dnes cítim zmenu v mojom živote, v niektorých mojich postojoch. Moje kroky sú síce malé, často neisté, ale sú a to je dôležité. A nerobím ich sama. Robím ich s Ježišom, s ktorým môžem urobiť všetko, čo chcem.
Tu je pár mojich malých víťazstiev:
…Chcela som šoférovať, ale bála som sa – aj kvôli pocitu prílišnej zodpovednosti………
na druhý deň po seminári som však sadla za volant a šla. Dokonca som šoférovala v prietrži mračien /stierače som našla/ a spievala si pri tom: „S Tebou môžem šoférovať, s Tebou môžem zaparkovať, s tebou môžem vojsť do garáže, s Tebou môžem“…
…Predtým som nechcela parkovať do garáže, lebo som si myslela, že to nedokážem, nechala som auto vonku, aby ho zaparkoval brat. Teraz som zaparkovala sama.
…Som skôr športový typ, takže vidieť na mne sukňu bolo skutočne ojedinelou vecou…..po seminári som mala už druhú nedeľu oblečenú sukňu / bolo pár vyvalených očí/
Cítim, ako mi Ježiš na toto všetko dáva silu i chuť. S jeho pomocou preskakujem múry strachov a začínam robiť pre mňa dôležité rozhodnutia, víťazím!
A ešte spomeniem situáciu, ktorú mi dnes nečakane prihral Pán. Bola to situácia, nad ktorou som tak kdesi v úzadí uvažovala, ale ešte som sa necítila pripravená. Dnes však, keď nastala, som zrazu vedela – „Teraz je čas…choď a hovor!“ Rýchlo som vystrelila prosbu k Pánovi a vykročila som k šéfovi s prosbou o zvýšenie platu. Nie však tak obyčajne a ustráchane, ako voľakedy predtým / vtedy jeho reakcie nikdy neboli dobré/, ale spôsobom, akým máme žiadať mužské pokolenie. Tentoraz som slová „mohli by ste?“ vôbec nepoužila. A uspela som. To všetko som urobila v priebehu jednej minúty, ale mohla som to dokázať iba vďaka tomu, že viem, že je tu niekto, kto ma podrží v každej situácii – Ježiš.
A preto ďakujem Pánovi za bratov a sestry z komunity, ktorí sa tak naplno vkladajú do tvorenia všetkých týchto seminárov. Sú dobrým nástrojom Pána, veľkými rozsievačmi. Semináre a kurzy prinášajú naozaj bohatú úrodu a som si istá, že je tomu tak nielen v mojom živote, ale v živote každej ženy, ktorá tam bola.
Ak chceš, aby sa ťa Pán dotkol, dal ti nový impulz do života, tak neváhaj a príď. Pre Ježiša nie si stratený prípad, On má o teba záujem a túži premeniť tvoj nenaplnený či smutný život, na víťazný život plný dobrodružstva, radosti a lásky. Chce, aby si uverila, že si krásna a veľmi milovaná žena. Prichádza čas, keď tomu naplno uveríš i ty a budeš kvôli tomu veľmi šťastná. Ježiš na to má „páky“.

Janka