D.O.M. to je pecka!

Chceli by sme sa s vami podeliť o naše zážitky z kurzu D.O.M., ktorý sa konal  v prvý júnový víkend v Sklenom.

Prečo D.O.M.?  Lebo všetci zúčastnení – Deti, Otec, Mama – čiže rodina – sú súčasťou veľkého Božieho plánu pre ich život.  Počas víkendu sme prežili úžasné dni plné súťaží, hier, dynamík, prednášok a hlavne spoločenstva bratov a sestier, ktorí sa snažia o uskutočnenie Božieho zámeru v ich rodinách – v ich DOM-e.

Seminár bol rozdelený na aktivity s deťmi, kedy sme sa veľmi zabavili, najmä pri stavaní našich DOM-ov  z kartónov, špagátov a rôznych látok.  Vznikli z toho naozaj kreatívne príbytky. Dôležitá však bola spolupráca celej rodiny, každý pridal svoju ruku k dielu. V nedeľu doobeda sa celý dvor naplnil úžasnými odvážnymi rytiermi. Boli to otcovia, ktorým brnenie vytvorila celá rodina z novín, toaletného papiera a špagátov.  Bojovali za mocného povzbudzovania svojich rodín o cenné víťazstvo.  Počas bohatých aktivít  pre deti sa rodičia vhĺbili do slov nášho pastiera Vladka, ktorý nám objasňoval 3 základné piliere výchovy – rovnováha, priateľstvo a komunikácia. Mnohé slová hovorili do nášho srdca a uvedomili sme si, že netreba ustávať v povzbudzovaní, chválení  a motivovaní našich detí. Veď predsa chceme z našich detí vychovať odvážnych ľudí, ktorí sa vo svojich životoch nebudú báť výziev, ktoré má pre nich Pán pripravené.  Deti mali obrovskú radosť z nafukovacích hradov a cukrovej vaty. Veľkým obohatením bola aj sobotná večerná grilovačka, kedy  sme sa všetci veľa zdieľali v  atmosfére veľkej Božej rodiny.  Najmä mužskú časť potešilo vynikajúce čapované pivko z novej pípy. Veľkým darom od Pána bolo aj počasie, lebo napriek tomu, že hlásili početné prehánky, v Sklenom takmer nepršalo.

Ďakujeme Ti, Pane, za skvelý čas, za tvoju prítomnosť a za všetkých zasvätených v Sklenom, ktorí sa o nás výborne starali.

D.O.M. – to bola ozaj pecka, D.O.M. – zažili sme, že sme Božie decká.

Rodinka Imrišková.

DOM to je pecka, DOM , my sme Božie decká!

Rád by sa podeli s tým, čo sme ako rodina mohli prežiť minulý víkend, ktorý bol výstižne nazvaný “DOM”(deti, otec, mama).

Volám sa Zlatko a s  Erikou sme manželia 17 rokov, obaja máme rovnako po 39 rokov, vychovávame tri deti a mysleli sme, že sme už dostatočne skúsení na to , aby nám niekto “radil” v oblasti rodiny a výchovy.

Úprimne musím priznať, že tento perfektný víkend nás veľmi povzbudil v našom povolaní rodičov, dal nám  svetlo do oblasti, kde je možné rásť a byť ako rodina šťastnejší. Počas dynamík som osobne prežil situáciu, kde ako rodič môžem napredovať, prednášky boli cielené na problematiku rodinných vzťahov,  reakcií našich detí a hlavne sme dostali odpovede na otázky výchovy, ktoré sme nevedeli s istotou zodpovedať. Asi najviac, čo mi utkvelo v pamäti je atmosféra, ktorá sa nedá chytiť, ale bolo úžasné ju prežívať, prajem Vám to všetkým osobne prežiť! Pre deti boli pripravené zábavné aktivity a mohli sa do sýtosti hrať na pripravených atrakciách.

Ďakujeme Pánovi za to, že sme mohli byť “testovacími pilotmi” projektu DOM a po skúsenosti , ktorú máme, Vás  povzbudzujeme zúčastniť sa  na ďalšom takomto víkende, určite nebudete ľutovať.

Vďaka za prijatie,

Zlatko & Erika.

 

p