Úspešný muž

Ďakujem za posledný Seminár pre mužov III, ktorý uzavrel tento víkend už svoju tretiu kapitolu. Bolo to úžasné stretnutie 70 mužov naplnené Duchom Svätým. Byť úspešným mužom je snom každého chlapa a málo z nás si uvedomuje, že Ježiš nám dáva tu najsprávnejšiu cestu.

Veľmi sa mi páčia počas každého kurzu ranné chvály, ktoré otvoria srdce každého, kto zakúsi túto jedinečnú rannú hodinku.

Najviac ma oslovila téma o „Poddajnosti muža“. Táto prednáška bola potvrdením mojej skúsenosti s priateľstvom v Komunite Ján Krstiteľ.

15 rokov žijem v Martine v šťastnom manželstve. Pán nám požehnal dve deti, ktoré nám prinášajú radosť a samozrejme aj starosti. Do Martina som prišiel z východného Slovenska, čo kompletne oddialilo môj kontakt so spolužiakmi a teda aj priateľmi. Pracujem už niekoľko rokov z domácej kancelárie, čo absolútne eliminuje kolegov a prakticky po celú dobu môjho života v Martine som bol bez priateľov. Naše manželstvo prinieslo aj problémové situácie a našou záchranou bol Dom modlitby, kde sme v roku 2011 našli pokoj, podporu a víťazstvo z našich situácií.

Chcel by som svedčiť, že v mojom prvom roku externého členstva v Komunite Ján Krstiteľ nachádzam na každom kurze nových priateľov, o ktorých sa môžem následne oprieť.  Je úžasné zdieľať vieru medzi priateľmi a je úplne úžasné zdieľať vieru medzi priateľmi mužmi. Víťazstvo, ktoré nám dal Ježiš si už nechcem dať zobrať a neprežívam ho sám. Každým naším stretnutím naše priateľstvo rastie. Je fantastické, keď môžeme uskutočňovať spoločné aktivity a zapájať tak v kresťanskom duchu do činnosti aj naše deti. Veľkou autoritou je pre mňa pastier, ktorý je v strede našej komunity a je pre mňa vzorom absolútnej víťaznej mentality.

 

Sir 6,14-17

Verný priateľ je ako mocná pevnosť, kto takého nájde, nájde poklad. Verného priateľa nemožno kúpiť a hodnota jeho vernosti sa nedá vyvážiť zlatom a striebrom. Verný priateľ je akoby liek nesmrteľného života a tí, ktorí sa boja Pána, nájdu ho. Kto sa bojí Boha, bude mať ozaj pravé priateľstvo, lebo kto aký je, takého bude mať aj priateľa.

Amen!

Ďakujem

Jano