Christiland a túžba srdca

Christiland je miesto, ktoré mi pomáha uskutočniť túžbu  v mojom srdci, aby aj moja rodina zakúsila lásku, radosť, slobodu od Ježiša Krista, akú vo svojom živote zakúšam aj ja.

Obidvaja s  manželkou máme po 34r. ,deti 9r a 6r. Manželia sme 11r,externým členom KJK som 12 r.

Božiu lásku, ktorá je vnímateľná, viditeľná a konkrétna zakúšam od r.2000. Prvé miesto stretnutia so živým Kristom som mal na kurze Filip v Nitre. Postupne sa mi Ježiš dával spoznávať aj na iných kurzoch a stretnutiach v komunite.

Priateľstvo s Ježišom, bratmi a setrami z komunity mi pomohlo vyriešiť veľa ťažkých situácií v mojom živote. /Ježiš ma vnútorne uzdravil a oslobodil ,uzdravil vo mne komplex menejcennosti, postavili sme náš vlastný rodinný dom ,po modlitbe za uzdravenie, moja manželka nemusela ísť na operáciu stavcov atd./

Problém bol, že som nevedel ako túto úžasnú skúsenosť odovzdať aj naším deťom. Nevedel som sa na to nejako odhodlať.

A Ježiš si našiel cestu k srdcu našich detí práve cez Christiland. To čo som ja nevedel vyriešiť niekoľko rokov ,Ježiš vyriešil za jeden víkend. Deťom sa priblížila Božia láska hravým, kreatívnym a hlavne im prijateľným a zrozumiteľným spôsobom. Za 3 dni christiland festu zakúsili viac ako za niekoľko rokov na rôznych iných miestach. Tým, že veľa vecí deti videli a počuli na vlastné oči a uši, prirodzene a spontánne sa to  prenieslo aj k nám domov. Piesne, chvály, čítanie z Biblie, rôzne kreativity sme preniesli aj do našej spoločnej modlitby.

Deťom sa páčil program uja Krištofa, šašov, disko-guľa priateľstva, vypúšťanie balónovej kytice. Veronika /6r/ si pospevovala hymnu Christiland festu. Striedala atrakcie, nafukovacie hrady, trampolíny, nedočkavo čakala na maľovanie na tvár, zorbing, 2x sa odviezla na štvorkolkách, pochutila si aj na cukrovej vate.

Nášmu synovi Andrejkovi /9r/ sa najviac páčila jazda na štvorkolkách a zorbing.

S nadšením obdivoval ako ujo Krištof excelentne ovláda aj jazdu na štvorkolke. Spolu sme si zahrali futbal, zastrieľali zo vzduchovky. S Veronikou sme si zase spoločne zaskákali na trampolíne.

S manželkou nás teší, že naše deti sa v Sklenom už udomácňujú a cítia sa tu dobre.

Mňa sa  v prvom rade dotkla láska a ochota bratov a sestier, ktorí nám aj ostatným účastníkom slúžili počas Christilandu. Týmto ďakujem pastierovi Vladkovi, interným aj externým členom a všetkým ostatným.

Všetkým, ktorí slúžili na hlavnom programe, pri atrakciách, v lese, na parkovisku, cukrovej vate, balónoch, udržiavali poriadok, špeciálne službe v kuchyni a kotloch. Pripraviť jedlo pre toľko veľa ľudí je obdivuhodné.

Všetkým, pre ktorých Christiland fest začínal už pred víkendom a končil po víkende. Vďaka

Marián Pavlík