Téma mesiaca: “CHCEŠ MAŤ PROSPERUJÚCI ŽIVOT?”

p25158b9a_euro_bankovky_mince.jpg Kto z nás by nechcel mať život naplnený radosťou, pokojom, zdravím, dobrými vzťahmi a dostatkom hmotných dobier. Ježiš nám to prisľúbil, keď povedal: „Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie“ (por. Jn 10,10). Tak isto nájdeme prísľub v treťom Jánovom liste: „Milovaný, prajem ti, aby sa ti vo všetkom darilo a aby si  bol zdravý – tak ako sa darí tvojej duši“ (3 Jn 1,2). Tieto prísľuby Božieho slova ti ukazujú na to, čo znamená prosperujúci život.

     Možno už tieto veci poznáš a rozumieš im, ale to často krát nestačí na to, aby do tvojho života vstúpil Ježiš so svojou prosperitou. Je potrebné okrem poznania aj uskutočnenie Božieho slova. Jednoducho: dať ho do praxe! Nielen poznať pravdu, ale aj chodiť v nej! Áno, toto ti prinesie požehnanie.

     Niekoľko rád k prosperujúcemu životu:

 1. Prv než prijmeš, začni dávať (siať)!

  Ak nemáš čo dať, nemáš právo ani prijať. My môžeme stále niečo dať, keď nič iné, tak aspoň otvor tvoje srdce a daj svoj život Ježišovi. Normálne však máme stále niečo, čo môžeme dať. Čas, peniaze, pomoc, úsmev, radu…. V Biblii sa píše: „Nemýľte sa: Boh sa oklamať nedá. Čo človek zaseje, to bude aj žať.“ (Gal 6,7). Rozsievaj v hojnosti a potom očakávaj! Ak semeno zaseješ správne, tak určite vyrastie. Neboj sa siať: konkrétne rozdaj radosť okolo seba a uvidíš, že to prinesie úrodu, rozsievaj dobré skutky a Boh ti požehná, podeľ sa s hmotnými dobrami a budeš žať. V druhom liste Korinťanom sa píše: „Veď kto skúpo seje, skúpo bude aj žať; kto seje štedro, štedro bude aj žať“ (2 Kor 9,6). Ak máš vieru pre nepretržité rozsievanie, môžeš nepretržite žať.

 1. Spoľahni sa na Božie prísľuby!

  Veľa ľudí sa spolieha na rôzne veci. Často krát sa spoliehame na šéfa, ktorý by nám mal zvýšiť plat, alebo na dobré úroky v banke, inokedy sa zasa nespoliehame na nikoho. Všetko sa snažíme riešiť sami. Správny spôsob je dôverovať a spoľahnúť sa na toho, ktorý nikdy nesklamal: Boh! On miluje veselého darcu. Toho, kto rozsieva. Božie slovo ti ukazuje, akým úžasným spôsobom sa o teba postará Boh. „Ten, čo dáva rozsievačovi semeno a chlieb na jedenie, dá a rozmnoží vaše osivo a dá vzrast plodom vašej spravodlivosti. Budete vo všetkom obohatení …“ (por. 2 Kor 9,10-11). Boh má pre teba pripravené požehnania viac než dosť! Spoľahni sa!

 1. Dávaj vo viere a prijímaj vo viere!

  Jediná možnosť ako byť okradnutý o požehnanie, je nechať sa oklamať Diablom. On ťa bude chcieť presvedčiť o tom, že Božie slovo je nepravdivé a neúčinné. Bude ťa tlačiť k tomu, aby si sa vzdal tejto Božej ponuky. Použije všetky svoje prostriedky, aby si sa vzdal dávania vo viere. Bude ťa presviedčať o tom, že dávanie a rozsievanie je bláznovstvom. Za každú cenu sa bude snažiť, aby do teba vstúpil strach a pochybovanie. Pamätaj na to, ako to bolo s hriechom Evy a Adama! Strach a pochybovanie sú otvorenými dverami pre klamstvo a lož. Každé dávanie nech je dávaním vo viere! V Jakubovom liste sa píše: „Lebo kto pochybuje, podobá sa morskej vlne, hnanej a zmietanej vetrom. Taký človek nech sa nenazdáva, že dostane niečo od Pána“ (por. Jak 1,6-7). Vždy konaj vo viere. Či dávaš alebo prijímaš! Kto prichádza k Bohu, musí veriť, že je a že odmieňa tých, čo ho hľadajú. Dostal si vieru a tá je darom od Boha. Používaj ju stále. Viera, založená na Božom slove, vždy víťazí nad strachom a pochybnosťami.

  pastier Oázy Sklené

  Vladko Beregi

Oáza Sklené