Všetky veci s Ním budú omnoho ľahšie – o 5 minút 12

Stretnutie o 5 minút 12 upevnilo môj vzťah s Ježišom. Veľmi som cítila ako sa ma Pán dotýka prostredníctvom svedectiev, prednášok a modlitieb. Najviac som pocítila ako Ježiš koná v mojom živote v dvoch veciach.
Prvá je v mojich vzťahoch. Vždy, keď som bola silnejšia vo viere, mala som pocit, že strácam priateľov. Už som nemala komu zveriť moje tajomstvá, nadšenia a túžby, nemala som sa s kým stretávať pred školou, počas školy a po škole.
Prišla som o dve “najlepšie kamarátky”. Tesne pred stretnutím mladých som bola z toho dosť smutná, sklamaná a nevedela som kadiaľ mám kráčať ďalej či s Ježišom a bez “priateľov” alebo s “priateľmi” a bez Ježiša. Počas stretnutia mladých som cítila ako mi Pán ukazoval a hovoril cez mojich bratov a sestry, že toto neboli kamarátky a už určite nie najlepšie, tých pravých priateľov mám tu v Komunite Ján Krstiteľ a u nás vo farnosti. Pochopila som, že Ježiš robí pre mňa len to najlepšie, a aj keď sa mi to niekedy nezdá a nie som vždy šťastná
z jeho plánu so mnou, neskôr pochopím, že to bolo to najlepšie, čo mohol pre mňa urobiť. Pochopila som, že On je ten najlepší priateľ, ktorý ma nikdy nesklame a vždy mu môžem povedať všetky moje tajomstvá a neustále sa s ním rozprávať.

V druhej veci: Žila som dva roky na okne, často krát som “zaspala” a padla ako Eutychus. Predtým ako som žila na okne som vôbec nepoznala Ježiša, nikto ma k Nemu neviedol, aj keď som z kresťanskej rodiny. Dostala som sa do nesprávnej partie a doma som bola za slušné dievčatko a vonku za drsnú rebelku, ktorá fajčila a pila a myslela si, že je šťastná. Neustále som v mojom živote hľadala niečo čo ma naplní radosťou. Potom som spoznala Ježiša, ktorý mi zmenil život. Dosť Ježiš hovoril ku mne cez toto stretnutie, ktoré bolo hlavne o rozhodovaní. Ja som sa rozhodla. Nechcem sedieť už ďalej na parapete a prikláňať sa na stranu, ktorá mi práve vyhovuje. Keď mi vyhovuje žiť s Bohom, tak s Ním žijem, keď mi vyhovuje sa flákať po baroch a “užívať si život” tak si ho užívam.
Rozhodla som sa pre Ježiša Krista. Prijala som ho naplno do svojho života. Otvorila som mu moje dvere, na ktoré mi klopal, úplne dokorán a chcem s Ním kráčať každý deň
a spoznávať ho viac a viac. Chcem plniť Jeho plán, ktorý ma so mnou s radosťou.
Verím, že všetky veci s Ním budú omnoho ľahšie a nemusím sa báť odmietnutia alebo straty priateľov, lebo praví priatelia ťa nikdy neopustia a mojím pravým priateľom je Ježiš.
Lucia Kolenčíková