Téma mesiaca: “Opäť sa zamilovať do Božieho Slova!”

„TOTO JE MOJA BIBLIA:
Je to Božie Slovo pre mňa.
Ja som to, čo Božie Slovo hovorí, že som.
Ja mám to, čo Božie Slovo hovorí, že mám.
Ja môžem urobiť všetko to, čo Božie Slovo hovorí, že môžem urobiť.
Moja myseľ a srdce sú otvorené. Prijímam neporušiteľné, nemenné semienko Božieho Slova. Vyhlasujem v mene Ježiša Krista, že už nikdy viac nebudem rovnaký. Na slávu Boha a na zlosť zlého. AMEN“

Toto je vyhlásenie srdca, ktoré je vášnivo zamilované do Ježiša a Jeho slova. Je to srdce emauzských učeníkov (Lk 24), ktoré horí láskou a nádejou, ktorú v ňom zapálil Ježiš. Srdce, ktoré sa viac opiera o Božie prísľuby, než o okolnosti života. Srdce, ktoré verí, že tým, čo milujú Pána, všetko slúži na dobré. (Rim 8, 28)

Ako dovoliť Ježišovi, aby opäť zapálil Tvoje srdce?
Daj priestor Božiemu slovu. Nájdi si čas na čítanie Božieho slova.
Čo hovorí Božie slovo samo o sebe?

Ž 119, 10
Tvoje slovo je svetlo pre moje nohy a pochodeň na mojich chodníkoch. Dáva ti svetlo, jasnosť a rozlíšenie.

 Obrázok1

Hebr 4, 12
Lebo živé je Božie slovo, účinné a ostrejšie ako každý dvojsečný meč; preniká až po oddelenie duše od ducha a kĺbov od špiku a rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca.  Oddeľuje ťa od klamstiev!

Obrázok2

Jer 23, 29
Či nie je moje slovo ako oheň – hovorí Pán, a ako kladivo,ktoré drví skalu?  Premieňa, buduje a oslobodzuje Tvoj život.

 sledges_hammers_1._sledge-dry-wall-hammer-0-9-kg-

Lk 4,4
Ježiš mu odvetil: “Napísané je: “Nielen z chleba žije človek.” Sýti každý hlad v Tebe.Obrázok3

 

 

 

 

 

 

Iz 55, 10-11
Lebo ako spŕchne z neba dážď a sneh a nevráti sa ta, ale opojí zem, zúrodní ju, dá jej klíčiť a dá semä na siatie a chlieb na jedlo: tak bude moje slovo, ktoré mi vyjde z úst, nevráti sa ku mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal.  Dáva ti šťavu do života a zalieva každú suchú oblasť.

lluvia

Ž 119, 103
Aké sladké sú tvoje výroky môjmu podnebiu, mojim ústam sú sladšie ako med. Potešuje, povzbudzuje.

Obrázok4

Lk 8, 11
Božie slovo je semeno. Dáva klíčiť novým veciam v Tebe. Zasieva Nový život Božieho dieťaťa do Teba.

Obrázok5

Tvoje srdce sa zapáli ak doňho vpustíš Božie slovo. Koľko negativizmov, klamstiev a zlých správ doňho vstúpi počas dňa? Koľko času denne venuješ dobrej správe z Biblie? Emauzský učeníci boli tiež sklamaný z toho, keď videli ich nádejného Mesiáša v hrobe, ale znova sa prebrali k životu a boli uzdravení Ježišovým slovom povzbudenia a nádeje, ktoré im otvorilo oči a zapálilo srdce. Povzbudzujem aj teba: Okrem spoločenstva s bratmi a sestrami, daj väčší priestor v tvojom živote Božiemu slovu. Prečítal si už celú Bibliu? Prečo tomu nedať šancu v tomto mesiaci?

Priblíž sa k Božiemu Slovu pomocou 7 krokov a nechaj sa znova zapáliť!

7 krokov, ktorým sa Božie slovo priblíži k Tvojmu srdcu: čítanie, študovanie, dôverovanie – viera v srdci, modlenie sa, učenie sa naspamäť, vyhlasovanie a dávanie do praxe – teda život s Božím slovom.

To, čo Ježiš svojím Slovom urobil v srdci emauzských učeníkov, môže urobiť aj v Tvojom srdci. Zamiluj sa opäť do Slova, ktoré ti prinesie život.