Tábor teenagerov “IMIDŽ” svedectvá

Tento rok bol pre mňa tábor naozaj výnimočný, pretože som mocne zakúsila Ježišov dotyk. Animátori nás pozvali, aby sme išli na lúku a každý sám sa mal rozprávať s Ježišom. Ja som sa modlila, aby Pán vošiel do môjho srdca. Cítila som, ako mi Ježiš hovorí: Berenika, zanechaj svoj starý imidž, ja ti dávam nový a lepší. Pociťovala som,že mám byť svetlom pre ľudí, či už v škole alebo pre priateľov mimo školy. Chcela by som vás povzbudiť k tomu, aby ste dovolili vstúpiť Ježišovi do vášho života, pretože nám dáva ten najúžasnejší imidž.

Beja, 14 rokov

_MG_7318

Chcel by som svedčiť, ako som videl na tábore Imidž Ježišov zásah vo viacerých momentoch. V piatok poobede sa pri hre rugby zranil môj parťák z tímu. Vyzeralo to na pomliaždený prst a veľmi ho to bolelo. Večer sme sa za neho viacerí chalani modlili a bolesť mu úplne odišla. Ďalší moment mám z dynamiky “Lovu zdar”, keď sa nám nedarilo dokončiť dynamiku. V srdci som počul hlas, ktorý mi hovoril: „Dávid, neboj sa, teraz tú pásku vytiahnete!” a hneď na ďalší pokus sme to dali. A posledné svedectvo mám zo soboty. Keď som sa vrátil z tábora domov, tak som si písal s jedným chalanom, ktorý bol so  mnou. Pýtal som sa ho, či zažil na tábore nejakú zmenu. V jeden deň sa ho Pán mocne dotkol, a on odpísal toto: „Cítim na sebe zmenu. Dokonca aj rodičia mi povedali, že sa správam inak”.

Dávid, 14 rokov

_MG_8269

Chcem vám svedčiť o tom, ako sa ma Ježiš na tomto tábore dotkol.
Použil si na to môjho animátora. Po poslednej dynamike si ma zavolal a hovoril mi o tom, ako ma vidí, že sa ,,separujem” a presne sa vo mne vidí, pretože on bol taký istý. Zároveň ma pozval sa Ježišovi otvoriť a odovzdať mu problémy, ktoré mi bránia byť slobodnou. Povedala som si, že to skúsim. Keď prišiel na modlitbe rad na mňa, naozaj som veľmi vnímala, že Ježiš je prítomný. Zrazu som pocítila, akoby mi niečo naplnilo srdce. Bolo to pre mňa až veľmi skutočné. To, čo sa vtedy naozaj stalo, som zistila až neskôr, vonku po modlitbe. Dostala som chuť chváliť Pána a volať naňho. Z ničoho nič som sa začala modliť v jazykoch. Nemohla som tomu uveriť. Ten pocit predtým, bol to Ježiš. Takže chcem vám svedčiť, že zakúsiť Božiu prítomnosť je neopísateľne krásne a nemáme sa tomu brániť. Teda chcem aj teba povzbudiť, ty, čo toto práve čítaš, príď do Skleného a otvor svoje srdce Bohu. Nechaj ho, nech ti zmení imidž.

Terka, 14 rokov

_MG_8129

Tábory pre teenagerov mám veľmi rada. Keďže som minulý rok nemohla prísť, tak som sa na tento obzvlášť tešila. Modlila som sa za to, aby som mohla byť v tíme s mojou dobrou kamarátkou. Ked som prišla na tábor a zistila som, že nie sme spolu. Bola som z toho smutná a zároveň nahnevaná, že som sa modlila a nesplnilo sa to. Myslela som si, že tento tábor nebude dobrý, lebo nebudem s ňou v tíme a že si ho neužijem. Opak bol však pravdou. Ked‘ som spoznala svoj tím, prišla som na to, že sú to super ľudia, a že si veľmi dobre rozumieme. Týmto som si uvedomila, že Božie plány sú nevyspytateľné. Keď sa veci nedejú tak, ako si predstavujeme, tak Ježiš má pre nás pripravené oveľa lepšie a väčšie veci.

Katka, 14 rokov

_MG_8301