Svedectvá z kongresu v Prahe

kongrespraha2016

Kristus vstal zmŕtvych!
Ahoj, volám sa Klára a do komunity chodím od štvrtého ročníka základnej školy, čiže od svojich desiatich rokov. Teraz mám štrnásť rokov a na tohtoročný kongres som prišla preto, lebo nikdy predtým som v Prahe ešte nebola, a chcela som ju viac spoznať. Chcela som vidieť, aká veľká je naša komunita nielen na Slovensku, ale aj na celom svete.
Samozrejme som bola prekvapená, koľko ľudí žije tú istú mentalitu života, akú žijem aj ja. Páčili sa mi aj všetky svedectvá a vyučovania bratov a sestier.
Na teenegerskú službu som sa celkom aj tešila. Aj keď sme s ostatnými teenegermi zo Slovenska na začiatku nerozumeli, boli tam v tie dni sestry, ktoré nám spolu s Čechmi s radosťou prekladali a my sme boli radi, že sme ich mohli spoznať.
Páčilo sa mi tam, ako všetci teenageri z celého sveta, každý svojim jazykom vyhlásil vetu :
,, Kristus vstal zmŕtvych !“ Chvály, hry, vzájomné spoznávania a vyučovania boli perfektnou náplňou teenegerskej služby. Bola som rada, že Ježiš chce vstúpiť do loďky môjho života, ak ho do nej pozvem. Ako hudobníčke sa mi páčilo aj to, že som mohla spievať po taliansky a poľsky.
Kongres mi dal odvahu byť otvorená na veľké veci, ktoré Pán v mojom živote chce konať. Som rada, že som tam mohla byť a tak úžasne ukončiť čas prázdnin.

Klára Horniaková

Untitled

 

Kristus vstal zmŕtvych!
Ahojte, volám sa Hanka a mám 13 rokov. Koinoniu mám veľmi rada a spolu s mojimi rodičmi prichádzam do nej od môjho 1. roka.
Na kongres som sa veľmi tešila. Bola som s rodičmi aj na poslednom kongrese v Prahe pred 7 rokmi, tak som mala trochu predstavu o tom, aké to bude. Ale vtedy som mala len 6 rokov, zapamätala som si len tváre pastierov a atmosféru v sále. Teraz som sa na kongres veľmi tešila hlavne kvôli priateľom, ktorí tam išli z našej Oázy Sklené. Veľkým zážitkom bolo pre mňa na kongrese vidiet toľko neznámych ľudí z rôznych krajín, dokonca kontinentov a rôznych rás. Vidieť, že všetci sa spolu modlíme a vieme sa zjednotiť. Vidiet toto a spoznávat týchto rôznych ľudí, ktorí všetci patrili do našej komunity, bolo veľmi zaujímavé.
Na kongrese sa mi veľmi páčila služba teenagerom, práve tu sme mohli spoznávat aj osobnejšie Jánov Krstiteľov v našom veku z celého sveta. Museli sme nájsť spôsob a reč, v ktorej sme si porozumeli, a aj keď sa nám podarilo sa dohovoriť aj po anglicky, z kongresu som sa vrátila s túžbou naučit sa po taliansky. Zaujimavé bolo predstavovanie sa mladých z rôznych oáz. Páčili sa mi aj naše modlitby a hry. Zvlášť na mňa zapôsobila dynamika, pri ktorej sme museli prejsť po dvoch drevených tyčiach, ktoré držali asi pol metra nad zemou. Museli sme sa navzájom udržat a pomáhať si ako spoločenstvo. Vtedy som si uvedomila, čo pre mňa vsetci moji priatelia z koinonie znamenajú, a že oni ma v ťažkej situácii vždy podržia. Som Ježišovi za to vďačná!
Kongres bol úplne super! Veľmi ma bavilo na hlavnom programe počúvať prednášky pastierov a svedectvá, a som veľmi vďačná, že kongres sa konal hneď vo vedlajšej krajine, pre nás len 4 hodiny autom.
Ďakujem všetkým, ktorí nam slúžili a verím, že sa uvidime aj nabudúce.

Hanka Ducháčková

Untitled2

 

Kristus vstal zmŕtvych!
Moje meno je Peťo. Mám 13 rokov a komunitu poznám už od mojich 6 rokov. Komunitu som spoznal cez detské tábory. Na kongres som prišiel s mojimi rodičmi a so svojou sestrou, lebo som chcel vidiet aká veľká je naša komunita. Dotklo sa ma to, že bolo jedno akej som národnosti, všetci sme sa prijímali ako dobrý kamaráti. Na službe mladým sa mi páčilo prijatie od všetkých  a povzbudili ma tiež rôzne svedectvá. Kongres zmenil v mojom živote pohľad na komunitu, presnejšie, že nás naozaj nie je málo.

Peter Hruška

ul