Stretko mladších “Open the door” 05.-07.05.2023


Počas víkendu 05. – 07. 05. sme mali v Sklenom otvorené dvere. Spolu s mladými vo veku 14-17 rokov sme totiž zažili krásne stretnutie OPEN THE DOOR, na ktorom sa okrem dverí otvárali aj rôzne témy, či už mužsko-ženskej identity, vzťahov alebo povolania.

Toto stretnutie nám dalo možnosť načúvať mladým, obohatiť ich duchovným pokrmom a zdieľať s nimi vlastné životné skúsenosti. Nechýbala ani diskusia so zasvätenými a s manželským párom z koinonie, ktorí svedčili o svojom rozhodnutí do povolania a o rozoznávaní Božej vôle vo svojom živote. Žehnáme mladým, nech posilnení svedectvami, modlitbami a Božím slovom dokážu dvere svojho srdca vždy otvoriť na Božie klopanie.


ČO ŤA NA STRETKU OPEN THE DOOR ZASIAHLO NAJVIAC?

Monika Kubíková – animátorka:

“Na tomto stretku som zakúsila, ako Ježiš naozaj stojí pri dverách môjho srdca a čaká na to, kým ich otvorím – urobím krok. Bolo veľmi silné to, ako som pri dynamike so zatvorenými dverami zreteľne počula pravidelné a jasné klopanie a následne sa mohla rozhodnúť vstúpiť s odvahou do dverí dobrodružstva, ktoré má Ježiš s mojím životom.”

“Najviac ma oslovili svedectvá animátorov stretka. Veľmi ma zasiahla aj panelová diskusia na tému Nemaj strach otvoriť svoje srdce na Božie dobrodružstvo, do ktorej boli zapojení manželia Nika a Gabo spolu so zasvätenými Sarah a Lukášom. Celkovo sa mi stretko veľmi páčilo. Spoznal som nových ľudí, takže ešte určite niekedy prídem :D”

S pozdravom Richard Dula, účastník

“Som veľmi rada, že som mohla byť na stretku mladých Open the door. Vďaka nemu som dostala odpovede na moje otázky. Toto stretko upevnilo moje túžby a identitu ženy. Na stretku som otvorila moje srdce Ježišovi a som pripravená žiť každodenné dobrodružstvo s Ježišom.”

Veronika Šimunková, účastník


STRETKO MLADŠÍCH “OPEN THE DOOR” 05.-07.05.2023

Obrázok 1 z 34