Téma mesiaca: “Krok vpred”

krok vpred

Je pred nami úžasný čas, kde sa staré mení na nové, sklesnuté na vzpriamené, choré na zdravé. Je to jednoducho šanca na zmenu pre každého z nás. Je tu šanca pre teba. Ježiša teší každý tvoj krok vpred, ktorý sa ti podarí urobiť spolu s Ním. Teší ho tvoj pokrok, premena, obnova. Tak ako aj On sám prechádzal premenou z utrpenia do nového vzkrieseného života, tak aj teba volá prijať jeho dar, ktorým je nový začiatok. Možno si už začínal tisíckrát a ešte stále nevidíš zmenu, po ktorej túžiš. Možno si znechutený a opustila ťa odvaha vstať a opäť začať, ale chcem ťa povzbudiť. Tento čas je časom , v ktorom môžeš dovoliť Ježišovi, aby tvoje srdce naplnil  novou nádejou. Nádejou novej šance, nového začiatku. Tak ako hovorí božie slovo v knihe Nárekov:

„Vďaka Pánovej láskavosti nám nie je koniec, pretože jeho milosť a súcit nepomíňajú, sú nové každé ráno.“ (Nár 6,22 )

Ježiš je totiž láskavý a neustále odpúšťajúci. Je v Jeho prirodzenosti ti stále nanovo odpustiť, povzbudiť ťa, vstať a ísť spolu s tebou v novej slobode. Prijať jeho odpustenie, odmietnuť pocit viny a prehry, vykročiť opäť v jeho sile a začať nanovo. Každý deň, znova a znova. To je skutočná premena.

Ako teda budeš v tomto pôstnom období odpovedať na Jeho ponuku? Zanecháš staré a prijmeš Jeho výzvu začať nanovo? Naberieš odvahu a začneš opäť veriť, že s Ježišom je možné všetko?
Tak môžeš zažiť skúsenosť konkrétnej motivácie robiť to isté voči ľuďom okolo teba. Povzbudzujem ťa,  buď otvorený na veci väčšie, ako si vieš ty sám skrze svoje sily a schopnosti predstaviť a zažiješ, čo znamená Božia milosť na vlastnej koži. A nikdy sa nevzdávaj. Ježiš totiž už premohol svet. (Jn 16,33)

Oáza Sklené