Svedectvá tábor teenagerov “ENERGY DRINK”

DSC_8042

Tento rok bol tábor super. Aj keď som bola na tábore pre teenagerov už 3 krát stále ma má čím prekvapiť. Zažila som tu veľa zábavy, stretla som nových priateľov, mala super animátorov. Ale hlavne som zakúsila Božiu lásku a víťazstvo nad strachom pri dynamikách. Keď sme boli na jednej z dynamík veľmi som sa bála, ale povedala som si, že sa nemám čoho báť, lebo Ježiš je so mnou a zvládla som ju. Tieto dynamiky mi ukázali, že vzťah s Ježišom je dôležitý a nikdy sa nemám vzdávať. Mám vydržať až do konca a dôverovať Pánovi, ktorý mi vždy ukáže tú správnu cestu ktorou mám kráčať a vyvedie ma zo strachu. Ako hovorí ŽALM 23: „Pán je môj pastier, nič mi nechýba. Pasie ma na zelených pašienkach…“. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tohto tábora a teším sa už na tie nasledujúce.

Lele, 14 rokov

Tohtoročný tábor teenagerov bol pre mňa najlepší za posledné roky. Spoznal som nových priateľov, zažil nové dobrodružstvá a zakúsil Ježišovu lásku. Vďaka Nemu som sa udobril s mojou sestrou a môj život sa dosť zmenil. Ježiš do mňa vlial svoj “energy drink” a začal som si viac uvedomovať môj vzťah s Ním. Rozhodol som sa budovať s ním lepší vzťah v modlitbe, naslúchať mu a plniť Jeho vôľu s radosťou.

Jakub, 15 rokov

Na tábore ,,Energy drink,, bolo SUPER! V prvom rade sa chcem poďakovať Ježišovi za požehnaný čas a za to, že som na tomto tábore mohla byť. Veľmi som sa na neho tešila. A potom som sa konečne dočkala! Zažila som tam skúsenosť, po ktorej som už dlho túžila. A Ježiš plní naše túžby. Posledný večer sa za nás modlili animátori a Duch Svätý nás naplnil. Všetci sme to zakúšali. Bolo to veľmi silné a ja som si uvedomila, že keď mi Ježiš dáva takých úžasných priateľov, tak aký úžasný musí byť potom On! A zakúsila som, že ma veľmi miluje, pretože On je môj Pastier a nič mi nechýba. On si ma vždy nájde. A okrem tejto krásnej skúsenosti som povzbudená v tom, aby som bola disciplinovaná a vytrvalá v modlitbe. Aby som každý deň čerpala z jediného a pravého Energy drinku, ktorým je Ježiš! Ďakujem ešte raz všetkým, ktorý boli na tomto tábore so mnou!

Miška, 14 rokov

Na tábore teenegerov som sa naučil dôverovať ostatným a ešte viac dôverovať Ježišovi. Tiež som sa naučil trpezlivosti a vytrvalosti. Som rád, že som mohol byť na tábore teenegerov. Našiel som si nové priateľstvá a hlavne som zase o trochu viac spoznal Ježiša. Môžem svedčiť, že keď prosíte Ježiša aj keď o maličkosti, On vás vypočuje a dá vám to, o čo prosíte.

Peťo, 13 rokov

Na tábory pre teenagerov  chodím  pravidelne a za nič by som ich nevymenila. Každý rok mi dodajú novú energiu do ďalšieho  školského roku. Na tábore „ ENERGY DRINK“ som zistila, že mojím pravým „Energy drinkom“ je Ježiš a prežila akú má silu modlitba. Na tábore som tiež zažila ako v mojom živote pôsobí  Duch Svätý. V piatok večer sa za nás modlili naši animátori a ja som cítil, ako ma  Ježiš  drží vo svojom  náručí. Bolo to úžasné. Na dynamikách sme sa naučili byť jeden tím, byť disciplinovaní, vytrvalí a predovšetkým sa modliť a vyhlasovať Bžie slovo. Na tomto tábore som získala nové priateľstvá a spoznala úžasných ľudí vrátane môjho tímu a animátorov. Ježiš je úžasný a nikdy ma nesklamal.

Veronika, 13 rokov

Keď sme boli na jednej z dynamík, tak som to na 1. krát nezvládol. 2. krát som išiel medzi poslednými, lebo všetci to už zvládli. Mal som strach a nechcel som to pokaziť, aby sme nemuseli dynamiku všetci opakovať. V hlave som si povedal, že sa musím sústrediť, aby som nespadol. Potom sme všetci vrátane mňa nahlas hovorili žalm 23. Počas toho, ako som ho vyhlasoval, vôbec som nevnímal strach a obtiažnosť dynamiky. Kráčal som po lane a ani som si neuvedomil ako som s ľahkosťou došiel do cieľa. Hovoriť Božie slovo nahlas mi dalo odvahu a prenieslo cez dynamiku.

Juraj, 14 rokov

Skvelé počasie, super animátori, perfektní priatelia a nádherná atmosféra. Toto všetko bolo v Sklenom na tábore “energy drink“ presne od 19. do 23. júla 2016. Na tomto tábore ste mohli zažiť to, čo inde nenájdete. Hoci som už v Sklenom zažila veľa táborov, tento bol výnimočný silou priateľstva, ktorú som zažila nielen v našom tíme. Ježiš sa ma dotýkal skrze všetkých priateľov a ja som si uvedomovala, že bez Neho by som bola úplne stratená. Dynamiky boli na jednotku s hviezdičkou. Všetkým sa rátali. Celý tábor sme sa zlepšovali v spolupráci, dochvíľnosti, poriadku a učili sme sa jesť všetko, čo nám predložia J. Samozrejme sme si vypili energy drink z troch základných zložiek, ktorými sú: disciplína, modlitba a vytrvalosť. Ďakujem celej ekype a už teraz sa teším na budúci rok.

Hanka, 13 rokov